< Powrót
30
listopada 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Polska Fundacja Narodowa
love

Pracowita zima załogi I love Poland

Jacht Polskiej Fundacji Narodowej „I love Poland” od kilku dni cumuje w portugalskim porcie Cascais. Żeglarze spędzą tu zimę, ale dla załogi kpt. Jarosława Kaczorowskiego będzie to okres wytężonej pracy.

– Codziennie intensywnie trenujemy – relacjonuje kpt. Kaczorowski. – Nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo mamy sporo zadań do wykonania. Na razie skupiamy się na trenowaniu podstawowych manewrów. Ćwiczymy zwroty, stawianie żagli, pracę przy górnej boi. Musimy na tym jachcie wykonywać to wszystko perfekcyjnie. Na najbliższe dni to jest nasze podstawowe zadanie.

„I love Poland” i jego załoga pozostanie w Portugalii do połowy stycznia. Jeszcze w grudniu część żeglarzy wróci na krótko do Polski.

– To będzie okres świąteczny – wyjaśnia kpt. Kaczorowski. – Niektórzy załoganci pojadą na święta Bożego Narodzenia do swoich rodzin w Polsce, ale cześć zostanie tutaj. Do nich z kolei dołączą ich najbliżsi, którzy przyjadą z Polski.

Po postoju i treningach w Portugalii Polacy popłyną do Stanów Zjednoczonych. W lutym, w Miami załoga jachtu spotka się z młodzieżą uczestniczącą w Rejsie Niepodległości na pokładzie „Daru Młodzieży”.

Aktualna pozycja „I love Poland”

PODZIEL SIĘ OPINIĄ