< Powrót
7
czerwca 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
NMM
Program dla Rodzin Sołdek

Program dla Rodzin: Kto uważnie obserwuje, nie zabłądzi na Sołdku?

Czy jest lepszy pomysł na rozpoczęcie wakacji niż wzięcie udziału w ostatnim Programie dla Rodzin w tym sezonie? 16 czerwca, tradycyjnie w niedzielę, Narodowe Muzeum Morskie zaprasza na statek-muzeum „Sołdek”!

„Sołdek” ma 71 lat i pamięta, że w jego ładowniach szmuglowano ukryte towary. Bywało, że statek przewoził nie tylko węgiel, ale również kontrabandę. Konstrukcja jednostki ułatwiała ukrywanie „zakazanych dóbr” jak alkohol, papierosy czy kawa.

– Zadaniem naszych gości będzie, przy pomocy tajemnych znaków i wskazówek, odnaleźć ukryte towary – opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM. – Wnętrza „Sołdka” to prawdziwy labirynt, ale dzielni odkrywcy na pewno dadzą radę. W końcu prawdziwy żeglarz potrafi odczytywać liczne znaki i jest uważnym obserwatorem!

Spotkanie na „Sołdku” to ostatnia w tym sezonie odsłona cieszącego się popularnością wśród gdańszczan i nie tylko, cyklu „Program dla rodzin”.

– To niezwykle miłe, że na każdych zajęciach mamy komplet gości małych i dużych, chcących lepiej poznać nasze obiekty, a przy okazji miło spędzić czas w rodzinnym gronie! – zapewnia Kamila Jezierewska.

Zabawić się w poszukiwania na „Sołdku” będzie można w niedzielę 16 czerwca., o g.11. Bilet dla grupy maksymalnie pięciosobowej (20 zł) – do kupienia w Spichlerzach na Ołowiance.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ