< Powrót
4
maja 2017
Tekst:
IM
Zdjęcie:
UKS Wiking

Przed mistrzostwami klasy Vaurien

2 maja UKS Wiking w Kamienicy Królewskiej otworzył sezon żeglarski 2017. Przy tej okazji odbył się chrzest nowego jachtu klasy Vaurien oraz regaty. W ramach przygotowań do zbliżających się mistrzostw Polski i świata w klasie Vaurien.

Sezon w Kamienicy otwarto jak na żeglarzy przystało, regatami – w klasie Vaurien i Optimist. Wystartowało 12 zawodników.

Wyniki:

Klasa Vaurien:
1. Przemysław Okuniewski, Dariusz Damps
2. Michał Damps, Jakub Bojanowski
3. Adrian Wenta, Grzegorz Toruńczak
4. Mateusz Weber, Filip Konkol

Klasa Optimist /grupa zero/:
1. Tymoteusz Kniter
2. Robert Jastrzębski
3. Marta Damps
4. Nina Wójtowicz

Nowy jacht ochrzczony podczas uroczystości otwarcia sezonu kupiony został we włoskiej stoczni jachtowej Cantiere Navale Faccenda, pod kątem przygotowań do Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Vaurien (15-19 lipca) i Mistrzostw Świata klasy Vaurien (22-29 lipca) – oba odbędą się w Gudowie na jeziorze Lubie. Posłuży załodze, która wygrała regaty.

– Zdecydowanie najlepszą załogą jest Przemek Okuniewski i Darek Damps – mówi Lechosław Borkowski, wiceprezes Narodowego Związku Klasy Vaurien. – Oni będą na nowej łódce przygotowywać się do mistrzostw świata. Łódka jest świetna, załoga również bardzo dobra, jak szczęście dopisze to może być podium, lub blisko tego podium. Treningi rozpoczęliśmy 17 kwietnia, powinno być dobrze.

Zawiadomienie o mistrzostwach Polski

Zawiadomienie o mistrzostwach świata 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ