< Powrót
1
września 2022
Tekst:
SKŻ
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Przed nami Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia

W dniach 2-4 września odbędzie się kolejna edycja regat Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia. W ramach imprezy odbędą się mistrzostwa Polski w klasach Techno293 oraz Finn. Po raz pierwszy w Sopocie odbędzie się rywalizacja SUP.

– Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia to nasze cykliczne regaty, które na stałe wpisały się w kalendarz polskich imprez sportowych – podkreśla Piotr Oleksiak, organizator regat. – W tym roku odbędzie się już po raz 21. i będą to prestiżowe zawody w randze mistrzostw Polski. Cieszymy się, że łączymy najmłodszych naszych zawodników z windsurfingowej klasy Techno z zawodnikami byłej klasy olimpijskiej Finn. Spodziewamy się około setki uczestników z całego kraju.

W ramach 21. edycji regat o Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia zawodnicy będą rywalizować w następujących klasach i kategoriach: Techno293 dziewcząt i chłopców w kategorii 4.0, 6.0, 6.8 oraz 7.8. W klasie Finn klasyfikacja odbędzie się w kategoriach: Open, Młodzieżowiec, Masters Open, Masters, Grand Masters, Grand Grand Masters oraz Legends. Planowane jest rozegranie 9 wyścigów dla każdej klasy i rywalizacja rozpocznie się w piątek o godz. 12.

– Wyścigi odbędą się na dwóch trasach, na jednej ścigać się będą deski, a na drugiej klasa Finn. I wszyscy będą walczyć o najwyższe krajowe laury – kontynuuje Piotr Oleksiak. – Ponadto w tym roku po raz pierwszy do rywalizacji w Pucharze Prezesa Grupy ERGO Hestia dołączy sekcja SUP. Deska SUP (Stand Up Paddle) staje się coraz popularniejsza. SKŻ ERGO Hestia Sopot wspiera i promuje nowości i dlatego wprowadzamy do imprezy kolejną klasę. W sobotę na akwenie sopockim na SUP-ach wystartują zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, przygotowujący się do nadchodzących mistrzostw świata. Będą rywalizować na dwóch trasach – planowany jest długi dystans oraz wyścig techniczny. Swój udział m.in. zapowiedziała Monika Bronicka, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich w żeglarskiej klasie Europa, aktualnie mistrzyni Polski w klasie SUP.

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ