< Powrót
21
sierpnia 2023
Tekst:
mat. prasowe organizatora
Zdjęcie:
mat. prasowe organizatora
Korsarz - parada spinakerowa.

Przed nami wielkie emocje w Dziwnowie

Już w najbliższy weekend odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasach Finn, Korsarz oraz OK Dinghy – Dziwnów 2023.  

25-27 sierpnia ponad 70 załóg stanie do rywalizacji o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w klasach Finn, Korsarz oraz OK Dinghy, które w tym roku organizowane są na akwenie morskim w Dziwnowie.

Tak wysoka liczba uczestników nie może dziwić, gdyż klasy regatowe, w których rozgrywane będą tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski należą do najliczniejszych klas nieolimpijskich w naszym kraju, a przy tym obecne są na akwenach regatowych od kilkudziesięciu lat (Finn, OK Dinghy), zaś polscy żeglarze odnosili w tych klasach (i odnoszą nadal) liczne międzynarodowe sukcesy, by wspomnieć tylko medale olimpijskie zdobywane w klasie Finn przez Mateusza Kusznierewicza.

Natomiast wyścigi rozgrywane w klasie Korsarz (obecnej na naszych akwenach od ponad 10 lat) z uwagi na wykorzystanie spinakera oraz balastowanie przez załoganta na trapezie – należą do jednych z najbardziej widowiskowych.

Na szczególne podkreślenie zasługuje również duża liczba zgłoszeń załóg zagranicznych (21) z krajów takich jak Anglia, Niemcy i Austria, co potwierdza międzynarodowy charakter imprezy.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich fanów żeglarstwa regatowego w ostatni weekend wakacji do Dziwnowa, gdzie sportowych emocji na pewno nie zabraknie.

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na stronie MMP – Dziwnów 2023.

Organizatorem MMP Dziwnów 2023 jest Stowarzyszenie Polska Flota Klasy Korsarz, Polskie Stowarzyszenie Regatowe Klasy Finn oraz Stowarzyszenie Zawodników Klasy OK Dinghy przy współpracy z Gminą Dziwnów, zaś oficjalny patronat nad imprezą objął Polski Związek Żeglarski.

Patronem medialnym imprezy jest żeglarski.info.

Regaty nie mogłyby odbyć się bez wsparcia sponsorów, którymi są firmy: Żaglownia Narval Sails, Instytut Kawy, Lamiplast, MarService, AMPV, Borste oraz Water-to-go Polska.

Co myślisz o tym artykule?
+1
4
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ