Nikos Zagas/ZAGAS Photography/europeanlaser2019.com
Machowski
Przemysław Machowski.

Przemysław Machowski z dwoma medalami ME juniorów w klasie Laser Radial

Przemysław Machowski wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser Radial. Regaty odbyły się w Kalamaki w Grecji, od 29 czerwca do 6 lipca. Ponadto Machowski był drugi w kategorii U17.

U wybrzeży Grecji odbyły się mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser Radial. W zawodach wystartowało 368 zawodników z 34 krajów, w tym 20 reprezentantów Polski. Regaty miały formułę otwartą. Mogli w nich startować także zawodnicy spoza Europy. Łącznie udało się organizatorom przeprowadzić dziewięć wyścigów w kategorii chłopców i dziesięć u dziewcząt.

Bardzo dobrze spisał się młody Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa), który w zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz wywalczył srebrny medal w kategorii U17. Polakowi zabrakło zaledwie dwóch punktów do wygrania niższej kategorii wiekowej i zajęcia drugiej pozycji ogólnie. Generalną klasyfikację wygrał Francuz Karim Sofiane. Drugi był Hiszpan Jordi Llado Duran, zwycięzca w U17.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Szósty był Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk), a tuż za nim, na siódmej pozycji występ ukończył Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa).

Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowaną Polką była Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa), która zatrzymała się na czternastej pozycji (piętnastej ogólnie). Mistrzynią Europy została Hiszpanka Ana Moncada. Srebrny medal zdobyła Belgijka Eline Verstraelen, a na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Rosine Baudet. W pierwszej trójce w kategorii U17 znalazły się Czeszka Alessia Palanti, Marissa Ijben oraz Alexandra Lukoyanova.