< Powrót
21
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jose Garrancho/International Windsurfing Association
Mistrzostwach Świata w Windsurfingu

Przemysław Miarczyński czwarty w Mistrzostwach Świata w Windsurfingu

Przemysław Miarczyński zajął czwarte miejsce w Formule Windsurfing na zakończonych 20 września Mistrzostwach Świata w Windsurfingu.

W mistrzostwach w portugalskim Portimao startowało trzech Polaków – Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), Witold Dudziński (JKW Poznań) i Paweł Dittrich (WSV Werder). Wszyscy walczyli o medale w klasie Formuła Windsurfing.

Przez brak wiatru w ciągu pięciu dni udało się przeprowadzić zaledwie trzy wyścigi w tej klasie. Spośród Polaków najlepiej spisał się Przemysław Miarczyński, srebrny medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Formuły Windsurfing Foil w Sopocie, który zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w grupie wiekowej Master. Szósty w klasyfikacji generalnej i pierwszy w grupie Grand Master był Paweł Dittrich, a dziewiąty w klasyfikacji generalnej i trzeci w grupie Grand Master był Witold Dudziński.

W piątek 21 września Polacy rozpoczną nowe zmagania – tym razem powalczą o mistrzostwo świata formuły Windsurfing Foil. Regaty te potrwają do niedzieli 23 września.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ