< Powrót
2
lipca 2017
Tekst:
Ocean Challenge Yacht Club
Zdjęcie:
Ocean Challenge Yacht Club

Przemysław Tarnacki 5. w Mistrzostwach Europy w Match Racingu

Polska załoga Tarnacki Yacht Racing zajęła 5. miejsce w Mistrzostwach Europy w żeglarskiej formule Match Racing. Regaty wygrała francuska załoga ze skipperem Maximem Mesnil pokonując w finale Słoweńców (Dejan Presen). Brązowy medal zdobyli Portugalczycy (skipper Alfonso Leite).

Regaty rozegrały się w dniach 28 czerwca – 2 lipca na Jeziorze Ledro, na północ od włoskiej Gardy. Dwanaście załóg rywalizowała na identycznych jachtach balastowych klasy J-22. Załoga Tarnackiego żaglowała w składzie: Przemysław Tarnacki (skipper), Przemysław Płóciennik (trymer), Marcin Banaszek (bow man).

Druga polska załoga ze skipperem Łukaszem Wosińskim zajęła 6. miejsce ulegając ekipie Tarnacki Yacht Racing w walce o 5 miejsce.

Strona regat: www.avll.it.

– Dziękuję Przemkowi i Marcinowi. Biliśmy się o każdy wyścig. Do awansu do fazy półfinałowej zabrakło trochę szczęścia z kapryśnym wiatrem w piątek – komentuje Tarnacki. – Nie udało nam się powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat kiedy to z St. Petersburga przywieźliśmy medal jednak pokazaliśmy, że po mimo ograniczonego kalendarza startów w Match Racingu w tym roku na korzyść jachtów morskich pamiętamy na czym polega ta gra, którą tak bardzo lubimy.

Strona Tarnacki Yacht Racing: www.tarnacki.com.

Załoga Tarnacki Yacht Racing reprezentowała Ocean Challenge Yacht Club. Klub założony w 2014 roku to stowarzyszenie żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Sydney to Hobart.

Strona klubu: www.oceanchallenge.club.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ