< Powrót
6
lipca 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
MKŻ Bryza
II Regaty Gryfa

Puchar Bałtyku Południowego: Regaty Gryfa 2020

II Regaty Gryfa o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbyły się w dniach 2-5 lipca na wodach Zatoki Pomorskiej. Rywalizacja zaliczana jest do Pucharu Bałtyku Południowego.

Do wyścigów zgłosiło się 28 jachtów, a dopuszczonych zostało 25. Podobnie jak w ubiegłym roku jednostki podzielono na pięć grup.

Wszystkie wyścigi się odbyły, pomimo że warunki pogodowe robiły wszystko, by przeszkodzić organizatorom – MKŻ Bryza. Pierwszego dnia dokuczały zmienne kierunki i siła wiatru, od 0 do 20 węzłów, od upalnego słońca do ulewnego deszczu. Zaplanowany wyścig długi na 25 Nm był skracany dla różnych grup na różnych znakach, aby większość jachtów mogła zaliczyć wyścig.

Drugi dzień był przeciwieństwem pierwszego. Dla grupy ORC rozegrano trzy wyścigi Up/Down, dla pozostałych grup 20Nm wyścig długi, przy sile wiatru w porywach przekraczającej 30 węzłów. Szczęśliwie wszystkie jachty bezpiecznie dotarły do mety, choć niektóre z małymi uszkodzeniami sprzętu…

Zdobywcami Przechodnich Pucharów Gryfa w poszczególnych grupach zostali:

ORC – kpt. Artur Pomorski na jachcie „Trochus II”
KWR1 – kpt. Grzegorz Dobies na jachcie „SeaDog”
KWR2 – kpt. Marek Krzysztoszek na jachcie „Res Navalis”
Turystyczna do 8,5 metra – kpt. Henryk Kałuża na jachcie „Hana”
Turystyczna powyżej 8,5 metra – kpt. Tomasz Odzioba na jachcie „Black Caravela”

Były to pierwsze regaty morskie na Pomorzu Zachodnim. Odbywały się pod patronatem Pomorza Zachodniego i marszałka województwa. Hotel Hamilton Świnoujście zapewnił statek komisji regatowej, firma Narwal nagrody, Grawer – puchary, Guma Goleniów dyplomy, Prime Consulting zaś wsparcie finansowe.

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ