< Powrót
18
czerwca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Hanna Kajeta
Puchar Burmistrza

Puchar Burmistrza Kartuz startuje w najbliższą sobotę

22 i 23 czerwca na jeziorze Wielkie Brodno w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy rozegrane zostaną regaty o Puchar Burmistrza Kartuz.

Rywalizować będą zawodnicy w klasach Optimist B, Optimist UKS, Omega, Cadet, Open oraz – na oddzielnej trasie – Optimist O. Dla klasy Cadet będą to Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego.

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka z Kartuz, który przede wszystkim stawia na popularyzację żeglarstwa wśród najmłodszych mieszkańców regionu.

– Poza tym aspektem popularyzatorskim, na pierwszym planie będzie oczywiście rywalizacja sportowa – mówi Hanna Kajeta, komandor regat. – Spodziewamy się ponad setki jachtów. To regaty szczególnie ważne dla zawodników w klasie Cadet, dla których będą to mistrzostwa okręgu. W tej klasie rywalizować będzie co najmniej 15 załóg. Nie zapominamy oczywiście o smacznym poczęstunku dla uczestników, który tradycyjnie zapewniamy podczas organizowanych przez nas wydarzeń. Będzie też wystawa fotograficzna o tematyce żeglarskiej. Podsumowując – zmagania sportowe, coś dla ciała i dla ducha. Uczestników na pewno czekają również wspaniałe sportowe emocje i dobra zabawa po zakończeniu rywalizacji.

Regaty zostały dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Organizowane są we współpracy z Pomorskim Zawiązkiem Żeglarskim, który jest partnerem wydarzenia. Wśród partnerów jest także portal Żeglarski.info. Ponadto zawody wsparto środkami w ramach zadania publicznego Gminy Kartuzy – „Szkolenie żeglarskie z UKŻ Lamelka”.

Program:

Sobota, 22 czerwca
8.00 – 9.30 – zgłoszenia do regat
10.00 – uroczyste otwarcie regat
11.00 – start do pierwszego wyścigu Optimist gr. B, gr. UKS
11.10 – start do pierwszego wyścigu Cadet
11.10 – kolejne starty w poszczególnych klasach co 10 minut
12.00 – start do pierwszego wyścigu Optimist i gr. 0

Niedziela, 23 czerwca
11.00 – start do kolejnych wyścigów
ok. 15.00 – uroczyste zakończenie regat, wręczenie medali i pucharów

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ