< Powrót
20
lipca 2015
Tekst:
IM
Zdjęcie:
Andrzej Mielicki

Puchar Daru Młodzieży i Puchar Kruzenszterna zdobyli Rosjanie

Zakończyły się Regaty o Puchar Rektorów rozgrywane w dniach 15-18 lipca w dwóch etapach: na trasie Gdynia – Bałtijsk i na redzie Bałtijska.

Otwarcie regat na pokładzie „Daru Młodzieży” odbyło się z udziałem rektorów Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego w Kaliningradzie i Akademii Morskiej w Gdyni.

Do pierwszego etapu z Gdyni wystartowało 10  załóg i przy zmiennych wiatrach wszystkie dotarły do Bałtijska. Z I grupy pierwszy był „Lilu” S. Amielcewa, kolejna „Afrodyta” I. Bagrowa i „Odisej” A. Saraniewicza. W grupie II: „Wega” S. Żadobko (zdobył Puchar Daru Młodzieży), „Tiwns” A. Mielickiego i „Wera” S. Muliarisa.

Drugi etap odbywał się na trasie „up and down” na redzie portu Bałtijsk, przy dobrych warunkach wietrznych i słonecznej pogodzie. Ścigało się 18 jednostek. W I grupie pierwsza była „Afrodyta” I. Bagrowa (zdobył Puchar Kruzenszterna), kolejne miejsca zajęli „Lilu” S. Amielcewa i „Baltika” S. Efczenko, zaś w grupie II jako pierwsi dotarli na metę: „Wera” M. Mulierisa, „Wega” S. Żadobko i „Ksenia” S. Łapunina.

W Pucharze Rektorów, w którym klasyfikowane były załogi startujące w obu wyścigach zwyciężyła w pierwszej grupie „Afrodyta” I. Bagrowa, na drugim miejscu – „Lilu” S. Amielcewa i na trzecim „Nina” A. Lebiediewa. W drugiej zaś: „Wega” (S. Żadobko), „Wera” (M. Mulieris) i „Twins” (A. Mielicki).

Wyniki: I etap II etap Puchar Rektorów

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ