< Powrót
8
listopada 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Czesław Perlicki podczas Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej.

Puchar dla Czesława Perlickiego i Łukasza Trzcińskiego

Osiemnaście jachtów walczyło w tym sezonie w regatach wchodzących w skład Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. W grupie ORC A zwyciężył Czesław Perlicki na jachcie „Zoltar”, a w ORC B Łukasz Trzciński na „PGO GoodSpeedzie”.

Cykl Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski składał się z dziesięciu imprez – pięciu na Pomorzu Zachodnim (Mantra Cup, Etapowe regaty turystyczne, Unity Line, Regaty Wiatrak i Sputnik Cup) i pięciu na Pomorzu Gdańskim (Żeglarski Puchar Trójmiasta, Puchar Mariny Gdańsk, Puchary Marynarki Wojennej, Nord Cup i regaty Gdynia – Władysławowo – Gdynia). W zmaganiach wzięło udział w osiemnaście załóg.

W klasie ORC A, dla jachtów o długości CDL >= 8,5 metra wygrał nestor polskich regatowców Czesław Perlicki na jachcie „Zoltar”, który dodatkowo zdobył tytuł najlepszego kapitana. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Zielińskiemu na „Aquarelli”, a trzecie Krzysztofowi Paulowi (AKM Gdańsk) na „Dużym Ptaku”.

W klasie ORC B, dla jednostek o długości CDL < 8,5 metra, Puchar trafił do Łukasza Trzcińskiego, skippera jachtu „PGO GoodSpeed”. Drugi był Tomasz Konnak (JKM „Gryf” Gdynia) na „Czarodziejce”, a trzeci Piotr Adamowicz (AKM Gdańsk) na „Neoprofilu”.

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się w czwartek 30 listopada podczas gali Polskiego Związku Żeglarskiego w Warszawie.

Wyniki

Protokół końcowy z Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski

Morski Żeglarski Puchar Polski został zorganizowany po raz pierwszy w 1994 roku. Początkowo zmagania odbywały się według współczynnika wyrównawczego JOR, potem IMS, KWR, a obecnie ORC. Tytułowe trofeum zdobywali m.in. Roman Paszke, Krzysztof Paul, Marian Kula czy Eugeniusz Ginter. W 2017 roku trafiło do Czesława Perlickiego i Łukasza Trzcińskiego.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ