< Powrót
20
czerwca 2016
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
yachtclubklgd.ru

Puchar Dwóch Komandorów 2016 – wyniki

18 czerwca na Zatoce Gdańskiej odbyły się regaty o Puchar Dwóch Komandorów. Jeden wyścig, który był jednocześnie drugim w regatach Eljacht Cup. Jego wyniki zaliczane są do punktacji Pucharu Bałtyku Południowego.

Jachty wystartowały na trasie otwartej o długości 18,43 Mm. Pierwszy, po nieco ponad trzech godzinach, metę przekroczył „Eljacht” Jerzego Jankowskiego, zaś ostatni „Stoczniowiec 80” Jacka Gnyszka, który pokonał trasę w 5 godzin i 15 minut. Wyścig rozpoczął się przy wietrze ok.20 kn i zakończył przy dochodzącym do 12 kn. Wszystkie jachty trasę przybyły bezawaryjnie.

W grupie KWR wygrała załoga Jerzego Jankowskiego na „Eljachcie”, przed rosyjską „Yulią” Valeriya Soshkina i „MurMur” Aleksandra Gorlacha.

W klasyfikacji ORC pierwsze miejsce zdobyła załoga jachtu „Neoprofil” Piotra Adamowicza, przed „GoodSpeed” Łukasza Trzcińskiego i załogą Tomasza Konnaka na „Czarodziejce”.

W grupie Open zwyciężyła „Aquarella” Andrzeja Zielińskiego. Drugie miejsce zajął „JV24” Andrzeja Wyszyńskiego, a trzecie „Dancing Quinn” Jerzego Matuszaka.

Regaty organizowali Jachtklub Kaliningradzki http://yachtclubklgd.ru oraz Jachtklub Stoczni Gdańskiej http://www.jachtklub.nsm.pl/.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ