< Powrót
3
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/Optimist
Puchar Dziwnowa

Puchar Dziwnowa 2018: Oskar Ponto i Paulina Rutkowska najlepsi

Yacht Klub Polski Gdynia triumfuje w zmaganiach o Puchar Dziwnowa. Pierwsze miejsce w wśród chłopców zajął Oskar Ponto, a wśród dziewcząt Paulina Rutkowska.

W trzecich eliminacjach do mistrzostw Europy i świata w klasie Optimist wystartowało stu trzydziestu czterech zawodników. Nie tylko Polaków – osiemnastu młodych żeglarzy pochodziło z Irlandii, Czech i Szwajcarii.

Regaty odbyły się przy dobrej pogodzie – przez trzy dni było słonecznie i wietrznie. Słabsze warunki były tylko w piątek, ale nie wpłynęło to na samopoczucie Optimiściarzy – z okazji wypadającego wówczas Dnia Dziecka wszyscy zawodnicy dostali lody.

W rywalizacji chłopców świetnie spisali się młodzi żeglarze Yacht Klubu Polski Gdynia. Pierwsze miejsce zajął Oskar Ponto, a drugie Gustaw Miciński. Trzeci był Jan Gierzyński (KS Zatoka Puck), piąty Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko), a szósty Gracjan Grzech (YKP Gdynia).

Wśród dziewcząt najlepsza była Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), która zajęła zarazem czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga była Agnieszka Pawłowska (Chojnicki Klub Żeglarski), trzecia Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk), czwarta Pola Dzik (YKP Gdynia), piąta Joanna Cymerman (UKS Barnim Goleniów), a szósta Emilia Roszkowska (KS Spójnia Warszawa).

Puchar Dziwnowa, razem z Pucharem Zatoki Puck i Pucharem YKP Gdynia, zalicza się do kwalifikacji do mistrzostw Europy i świata w klasie Optimist. O tym, kto pojedzie na te imprezy dowiemy się w najbliższym czasie. Mistrzostwa Europy w klasie Optimist rozpoczynają się już za trzy tygodnie – 23 czerwca w holenderskim Scheveningen.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ