Jędrzej Szerle
YKP Gdynia
Puchar Europy 29er

Puchar Europy 29er: Chłopek i Kruczyński na 18 miejscu we Francji

2 kwietnia w Cavalaire zakończyły się drugie regaty cyklu o Puchar Europy 29er. Spośród trzech polskich załóg najlepiej spisali się Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński.

Zawodnicy YKP Gdynia przez całe regaty pływali dosyć równo, większość wyścigów kończąc w drugiej dziesiątce. Pozwoliło im to zająć ostatecznie 18 miejsce. Przypomnijmy – Mikołaj i Mateusz w pierwszych regatach tegorocznego Pucharu Europy 29er w Barcelonie zajęli siedemnastą lokatę.

Podobnie jak w Barcelonie spisały się również Wiktoria Lehmann i Maja Micińska (ŻLKS Poznań/YKP Gdynia), które zajęły 51 miejsce. Dziewczyny miały udany początek regat, ale gorsze ostatnie trzy wyścigi przesądziły o końcowym miejscu w klasyfikacji.

O jedno miejsce niżej niż Wiktoria i Maja uplasowali się Paweł Jakubowski i Franciszek Windorbski (Baza Mrągowo). Podobnie jak w przypadku dziewczyn, oni również lepiej pływali na początku zmagań. Warto też podkreślić, że wszystkie nasze załogi regaty kończyły w złotej flocie.

Następne zawody cyklu o Puchar Europy 29er odbędą się w dniach 5-6 maja w duńskim Rungsted.