Joanna Czerwionka
Jezior Chmieleńskich
Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich.

Puchar Jezior Chmieleńskich zakończony

W dniach 13-14 lipca w dobrych warunkach pogodowych odbyły się regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich. Są one częścią V Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Na starcie regat stanęło 57 załóg: 39 Optimistów, 10 Cadetów, 5 Omeg Standard oraz 6 załóg w klasie Open. W ciągu dwóch dni regat w klasie Cadet rozegrano sześć, a w pozostałych klasach pięć wyścigów.

W grupie Open zwyciężyła załoga Hubert Kurjańczyk i Bartek Szlija z UKŻ Lamelka Kartuzy. W Omega Standard na pierwszym miejscu uplasowali się Michał Gajda, Mariusz Kołakowski i Marcin Słabek z YC Rewa. Całe podium w klasie Cadet zostało zajęte przez żeglarzy z UKŻ Lamelka Kartuzy, a najwyższym stopniu stanęli Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak.

Wśród najmłodszych zawodników, w klasie Optimist 0 zwyciężył Tomasz Tracz z Stowarzyszenia Port Mechelinki, a w Optimist UKS Wiktor Weselak z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Organizatorami regat był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz KS Damroka, we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Regaty dofinansowane były przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Patronat medialny nad imprezą objął portal Żeglarski.info.

Kolejne regaty w klasyfikacji V Żeglarskiego Pucharu Kaszub – o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna – zostaną rozegrane 10 i 11 sierpnia we Wdzydzach.