< Powrót
31
lipca 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Puchar Korsarza

Puchar Korsarza 2018 w najbliższy weekend

Tegoroczna edycja regat o Puchar Korsarza rozegrana zostanie w sobotę 4 sierpnia. Zgłoszenia do startu można składać od piątku 3 sierpnia w biurze regat w przystani Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku w Twierdzy Wisłoujście.

To już siódma edycja regat upamiętniających jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych jachtów w Polsce. W 1936 roku dowodzony przez kapitana Tadeusza Prechitkę „Korsarz”, należący do Polskiego Klubu Morskiego w Wolnym Mieście Gdańsku, a zbudowany dwa lata wcześniej, zwyciężył w przedolimpijskich regatach z Sopotu do Kilonii.

Nagrodą w regatach jest przechodni Puchar Korsarza – ufundowana przez Pomorski Związek Żeglarski replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu „Korsarz” za zwycięski wyścig. Nagrodą główną jest uwiecznienie zwycięzcy na mosiężnej tabliczce na kompasie.

Przed rokiem triumfatorem regat był Krzysztof Paul z Akademickiego Klubu Morskiego w Gdańsku, na jachcie „Duży Ptak”, a w roku 2016 zwyciężył Łukasz Stawski, również z Akademickiego Klubu Morskiego w Gdańsku, z załogą na jachcie „Rioja”. Kto będzie w tym roku pierwszy w KWR, przekonamy się niebawem.

Regaty rozgrywane będą w klasach ORC Club, KWR i Open. Organizatorami wydarzenia są Polski Klub Morski w Gdańsku przy współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ