< Powrót
3
kwietnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jesus Renedo/Sailing Energy/Trofeo Princesa Sofia Iberostar
Księżniczki Zofii

Puchar Księżniczki Zofii 2018: Początek trudny dla Polaków

Pierwsze dwa dni zmagań o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce nie były łatwe dla naszych zawodników. Najlepsi – Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński – zajmują trzecie miejsce.

W 49. edycji Pucharu Księżniczki Zofii, największej w historii, wystartowało 1215 zawodników, w tym 40 Polaków. We wtorek 3 kwietnia po dwóch dniach zmagań, nie wszyscy mają powody do zadowolenia.

Tradycyjnie dobrze regaty rozpoczęli nasi reprezentanci w klasie RS:X. W rywalizacji kobiet po trzech wyścigach szóste miejsce zajmuje Zofia Klepacka-Noceti (Legia Warszawa), jedenaste Kamila Smektała (YKP Warszawa), a trzynaste Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Wśród mężczyzn najlepiej spisuje się Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który po czterech wyścigach jest siódmy. Siedemnastą lokatę zajmuje jego klubowy kolega Marcin Urbanowicz, a osiemnastą Maciej Kluszczyński (Dobrzyński Klub Żeglarski).

Powody do zadowolenia są również z występów klasy 49er i 49erFX. Po sześciu wyścigach na trzecim miejscu są Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk), a na dwunastym Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot). Wśród kobiet piętnaste miejsce zajmują siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn).

Trudniej wygląda sytuacja w klasie 470. Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/Chojnicki Klub Żeglarski), które dwa lata temu zdobyły na Majorce złoty medal, aktualnie są na trzydziestym trzecim miejscu. Lepiej spisują się ich młodsze koleżanki, Antonina Marciniak i Hanna Dzik (Baza Mrągowo/YKP Gdynia), które są dwudzieste czwarte. Wśród mężczyzn Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn/MKS 2 Warszawa) zajmują czterdzieste czwarte miejsce.

W klasie Finn po czterech wyścigach najlepszy z Polaków, Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń), jest na piętnastym miejscu. Z kolei w klasie Laser Standard Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) jest czterdziesty pierwszy. Powodów do zadowolenia nie mamy też na razie w Laserze Radialu – Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajmuje trzydzieste szóste miejsce.

Puchar Księżniczki Zofii na Majorce potrwa do soboty 7 kwietnia.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ