< Powrót
10
lipca 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Sopocki Klub Żeglarski
Zwycięzcy w kategorii Bic Techno 294 4.0.

Puchar Małych Żagli – znamy wyniki pierwszych regat

Olaf Podbielski z Sopockiego Klubu Żeglarskiego (Bic Techno 4.0) i Leon Jankowski z OŚ AZS Poznań (Bic Techno 5.8) zwyciężyli w pierwszych regatach cyklu Puchar Małych Żagli w Górkach Zachodnich. Zawody rozegrane zostały 8 i 9 lipca.

– Jesteśmy zadowoleni, bo warunki podczas regat były bardzo sprzyjające – mówi Grzegorz Mańkucki, prezes Gdańskiego Klubu Żeglarskiego. – Było bezpiecznie, najmłodsi zawodnicy bawili się znakomicie.

Najważniejszym celem Pucharu, jest stworzenie najmłodszym zawodnikom i zawodniczkom szansy na sportową rywalizację.

Regulamin rozgrywania cyklu zawodów – Puchar Małych Żagli 2020

– Dwie pucharowe klasyfikacje na deskach Bic Techno 293 One Design z żaglami 4.0 i 5.8, obejmują najmłodszych deskarzy, młodzików do lat 14 – wyjaśnia Filip Lipski, trener ds szkolenia dzieci i młodzieży Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Stąd zresztą nazwa imprezy: Puchar Małych Żagli. W pucharowe zmagania wchodzą cztery regaty. Pierwsze miały odbyć się w maju, ale oczywiście nie było to możliwe. I zostały rozegrane właśnie teraz. Kolejne zawody są zaplanowane na 25 i 26 lipca. Ich organizatorem będzie pucki Klub Żeglarski Na Fali. Następne w cyklu będą regaty organizowane przez Łebski Klub Żeglarski 22 i 23 sierpnia. Zawody finałowe zaplanowano na 12 i 13 września w Osieku. Zorganizuje je UKS Kałębie Osiek.

Partnerami Pucharu są Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu i Pomorski Związek Żeglarski, a środki na realizację regat pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i zostały przekazane w ramach realizowanego przez Pomorską Federację Sportu Programu Rozwoju Sportu. Pierwsze pucharowe zawody odbywały się w ramach Pucharu Prezydenta Miasta Gdańska.

– W regatach mogą brać udział kluby także spoza Pomorza, jednak jest to cykl organizowany z myślą o naszych najmłodszych żeglarzach – mówi Filip Lipski. – Dlatego w klasyfikacji pucharowej będą uwzględniani tylko zawodnicy z Pomorza. Na zakończenie cyklu przewidujemy uhonorowanie nie tylko najlepszych zawodników, ale i najlepszych klubów.

Wyniki

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ