< Powrót
26
czerwca 2019
Tekst:
Adam Kapczyński
Zdjęcie:
mat. prasowe
Puchar Mariny

Puchar Mariny Elbląg 2019 za nami

Frekwencyjnym sukcesem zakończyły się odbywające się w miniony weekend regaty o Puchar Mariny Elbląg 2019 – długodystansowe regaty na Zalewie Wiślanym. Na starcie zjawiły się dwadzieścia cztery załogi gotowe by współzawodniczyć w najdłuższych wyścigach regatowych w regionie.

Jachty startujące w regatach zostały podzielone na trzy grupy startowe, a organizatorzy dla każdej z tych grup przewidzieli odrębną trasę, z punktem kontrolnym w połowie, celem sklasyfikowania regat także w Pucharze Bałtyku Południowego. Podczas wyścigów panowały zmienne warunki wiatrowe, co tylko urozmaiciło żeglarskie zmagania. Wszystkie grupy startowe pokonały całą zaplanowaną trasę. „

Wyniki
Grupa I
1 „Litwinka II”
2 „Irbis”
3. „Earl Grey”

Grupa II
1. „Berbeć II”
2. „Błękitna Bryza”
3. „Kompiss”

Grupa III
1. „Wega”
2. „Mikka”
3. „Gusum”

Nagrody specjalne otrzymały załogi jachtów: „Maga”, „Pigo” i „Tora” z MTS Czarter z Tolkmicka za wytrwałość i upór w dążeniu do mety oraz pierwszy w życiu start w regatach żeglarskich. Wyróżnienia organizatorów otrzymali: Sergey Zhadobko z Kaliningradu za udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Pucharu Mariny Elbląg oraz Tomasz Siekierko za całokształt działań na rzecz rozwoju żeglarstwa na Zalewie Wiślanym i perfekcyjną, godną pozazdroszczenia, organizację regat Puchar Tolkmicka.

Podczas ceremonii zakończenia regat w Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej, sponsora strategicznego regat, zwycięzcom wręczono puchary, wszystkim uczestnikom nagrody, dokonano losowania nagrody głównej, którą ufundowała firma Prime System Sp. z o.o. z Gdyni. Organizatorzy podziękowali żeglarzom za przybycie oraz wspólną rywalizację zgodną z zasadami fair play i zaprosili na kolejną edycję Pucharu Mariny Elbląg, która już za rok.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ