< Powrót
14
czerwca 2018
Tekst:
mat. prasowe PSK505
Zdjęcie:
Bartosz Modelski
Puchar Polski w klasie Omega

Puchar Polski w klasie Omega: Bez wiatru w Zalewie

W ostatni weekend na Jeziorze Ewingi w Zalewie odbyły się drugie w tym roku regaty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski klasy Omega – Puchar Burmistrza Zalewa. Na starcie stanęły 23 załogi: 15 w klasie Standard i 8 w klasie Sport.

Pierwszego dnia rywalizacji sędzia główny regat – Iza Świąć zdecydowała się opóźnić nieco start do pierwszego wyścigu, ze względu na słaby, nierówny wiatr. Decyzja okazała się trafna, ok. godz. 12 pojawiło się nieco więcej wiatru, wiejącego mniej więcej równo na całym akwenie. Niestety korzystne warunki utrzymały się jedynie przez dwie godziny i wystarczyły na rozegranie tylko dwóch wyścigów.

Zmienne warunki spowodowały dosyć duży rozrzut zajmowanych przez poszczególne załogi pozycji i zaciętą walkę o każdy punkt. W obu jednak klasach udało się wyłonić zdecydowanych liderów: w Standardzie Radek Stachurski z załogą, a w Sporcie Wojtek Parużnik. Emocje tego dnia nie zakończyły się na wodzie, zażarta walka przed komisją protestową trwała do wieczora.

Drugiego dnia, pomimo nienajgorszych prognoz, flota nie zeszła nawet na wodę. Wiatr nie dał nadziei na rozegranie chociaż jednego wyścigu. Ostatecznie wyniki z pierwszego dnia regat stały się wynikami końcowymi:

Sport:
1. Wojciech Parużnik, Jacek Mrżek, Michał Jawor (YC Beskid Nowy Sącz)
2. Daniel Sokołowski, Mieszko Mórawski, Piotr Inglot (Superkoszyk.pl Sailing)
3. Katarzyna Szwankowska, Dariusz Migacz, Mariusz Kołakowski (Proconet Racing Team)

Standard:
1. Radosław Stachurski, Marek Stachurski, Joanna Pestyk (KSW Fregata Pogoria 1)
2. Adam Perczyński, Grzegorz Perczyński, Piotr Zimnicki (Grupa HM Olsztyn)
3. Piotr Bokota, Paweł Bokota, Konrad Bokota

Tradycyjnie już Zalewo i tamtejsza Ekomarina we współpracy z firmą „Pod Omegą” z Iławy przygotowały znakomitą imprezę dla wszystkich fanów ścigania na wodzie. W sobotę wieczorem zawodnicy mieli okazję przyjrzeć się metodom produkcji piwa i spróbować swojskich produktów, a także skosztować produktów lokalnych producentów.

Więcej: klasaomega.pl

PODZIEL SIĘ OPINIĄ