< Powrót
30
maja 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
omega

Puchar Polski w klasie Omega w Krynicy Morskiej zakończony!

W miniony weekend, 26-27 maja rozpoczął się kolejny sezon Pucharu Polski w klasie Omega. Pierwsze w tym roku regaty odbyły się w Krynicy Morskiej. Tradycyjnie już na starcie pojawiły się klasy Sport i Standard. Dopisała frekwencja – wystartowały 33 załogi – 19 w Standardzie i 14 w Sporcie.

Pierwszy dzień regat, pomimo obaw, przywitał zawodników umiarkowanym wiatrem oraz całkiem przyjemną aurą. Udało się rozegrać 6 wyścigów. W Standardzie od początku zdecydowaną przewagę uzyskał niezawodny Roman Knasiecki (starujący z synem i wnuczką). Po zwycięstwie w 5 z 6 wyścigów sprawa pierwszego miejsca wydawała się już niemal rozstrzygnięta… Za plecami mistrza trwała tymczasem zażarta walka o każdy punkt. Najlepiej poradziła sobie załoga Janusza Zimera, a na trzecim miejscu pierwszy dzień rywalizacji zakończył Michał Gajda z załogą.

W klasie Sport pierwsze miejsce także nie było wielkim zaskoczeniem. Obrońca Pucharu Polski Kamil Ortyl i jego Vector Racing zakończyli dzień na czteropunktowym prowadzeniu. Ale już drugie miejsce śmiało można uznać za małą sensację. Debiutujący w Sporcie Marcin Styborski, pomimo problemów z opanowanie spinakera i ewidentnych braków w zgraniu załogi zaprezentował znakomitą żeglugę i pokazał się ze znakomitej strony. Trzeci po pierwszym dniu był pokazujący znakomitą formę już w zeszłym roku Igor Tarasiuk.

Drugi dzień regat to znowu przepiękna pogoda i zaplanowane 3 wyścigi. W Standardzie za plecami rodziny Knasieckich do ostatniego wyścigu trwała zażarta walka. Wielkim pechowcem okazał się tutaj Michał Gajda, który po niby niewinnym kontakcie z inną łódką złamał maszt i musiał wycofać się z rywalizacji. Finalnie drugie miejsce z pierwszego dnia zawodów obroniła załoga Janusza Zimera, nieznacznie wyprzedzając atakującego podium Darka Bałazego, wracającego do rywalizacji po niemal rocznej przerwie.

Za to w Sporcie rywalizacja zakończyła się sensacyjnie. Udany atak na pierwsze miejsce przeprowadziła załoga Marcina Styborskiego, wyprzedzając walczącego do samego końca Igora Tarasiuka. Zdecydowanie słabszy dzień Kamila Ortyla pozwolił mu na zajęcie jedynie trzeciego miejsca.

Podsumowując, Omega zaczęła ten sezon znakomicie. Niezła frekwencja, znakomite regaty w naprawdę pięknym miejscu, jakby stworzonym do dla tego typu imprez, doskonale sędziowane i prowadzone (Iza, Jurek, cała obstawa regat – serdecznie dziękujemy!), przepiękna pogoda. Dodatkową atrakcją była prezentacja kolekcji ubrań sygnowanych znakami Omegi, przygotowanych przez polską firmę Sailing Machine.

Po regatach w Krynicy większość floty przenosi się na Akademickie Mistrzostwa Polski, a już tydzień później Puchar Polski zawita na jezioro Ewingi na Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa.

Szczegółowe wyniki

klasaomega.pl

facebook.pl/klasaomega

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ