< Powrót
12
października 2016
Tekst:
Przemek Zagórski
Zdjęcie:
Przemek Zagórski

Puchar Polski klasy 505 dla braci Milewskich

Karol i Bartek Milewscy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski klasy 505 w roku 2016. Wygrali regaty Sztorm Cup na Zegrzu dające cenne punkty do pucharowej rozgrywki. Zawody na Zalewie Zegrzyńskim były ostatnimi w tegorocznym cyklu imprez klasy 505.

Na starcie stanęło jedenaście ekip z całej Polski. W trakcie dwudniowych zmagań podczas ubiegłego weekendu najlepszą dyspozycją wykazali się Karol i Bartek Milewscy na POL 9170 reprezentujący Yacht Klub Stal Gdynia. Drugie miejsce wypływała załoga Adam Kuczyński, Andrzej Borowiak na POL 8736 z Żeglarskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Poznań. Na trzecim stopniu podium  stanęli Jan Domański i Konrad Małachowski na POL 8909 z KPMG Sailing Team.

Regaty na Zalewie Zegrzyńskim zostały zorganizowane dzięki firmie Sztorm Grupa, bazą wypadową był Hotel 500, zlokalizowany na zachodnim brzegu akwenu. Warunki wiatrowe znów okazały się bardzo wymagające. Wiał słaby wiatr o prędkości od 1 do 3 m/s, co rusz zmieniający kierunek. Na domiar niska temperatura, nie przekraczająca 7 st. C i bardzo wilgotne powietrze, nie ułatwiały żeglarzom zadania. W sobotę, pierwszym dniu regat komisja sędziowska zdołała wypuścić jedynie jeden wyścig. Po drugim starcie zawody przerwano, ze względu na zupełnie brak wiatru! W tym dniu najszybciej popłynęli bracia Milewscy. Za nimi na mecie zameldował się Kuba Kozanko i Michał Wdówka na POL 8145, którzy wyśmienicie wykorzystali najmniejsze szkwały, by wyprzedzić innych.

Drugiego dnia warunki wiatrowe okazały się nieco lepsze niż poprzedniego dnia. Pozwoliły one komisji sędziowskiej na rozegranie trzech zaplanowanych wyścigów. W pierwszym dominowali znowu Milewscy. Drugi okazał się bardzo zacięty. Nie obyło się bez sytuacji konfliktowych na górnej boi. Zamieszanie wykorzystali Mateusz Jura i Bartek Chroł, którzy z niemal końca stawki, na szybko gasnących szkwałach poszybowali jako pierwsi do mety. W trzecim i ostatnim wyścigu dominował Adam Kuczyński z Andrzejem Borowiakiem. Od startu kontrolowali sytuację idealnie odczytując wiatr i niezagrożeni wygrali ten bieg.

Ostatnie regaty Pucharu Polski zorganizowała firma Sztorm Grupa. Zdobyte przez zawodników punkty pozwoliły ustalić klasyfikację Pucharu Polski. Zdobyli go bracia Milewscy z Warszawy, którzy przez cały sezon ciężko pracowali na najwyższe wyniki w poszczególnych imprezach.

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski klasy 505 w roku 2016:
1. Karol Milewski, Bartosz Milewski POL 9170
2. Przemysław Zagórski, Michał Olko POL 9132
3. Adam Kuczyński, Andrzej Borowiak POL 8736

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ