< Powrót
21
czerwca 2016
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
PSK 505
505

Puchar Polski klasy 505: Regaty w Zbąszyniu

Już w najbliższy weekend w Zbąszyniu odbędą się regaty klasy 505. Będzie to druga impreza wchodząca w cykl Pucharu Polski klasy 505. W imprezie spodziewany jest udział kilkunastu załóg z całego kraju.

W najbliższą sobotę i niedzielę, 25 i 26 czerwca, na jeziorze Błędno w Zbąszyniu w Wielkopolsce odbędą się kolejne regaty klasy 505. To dopiero początek sezonu i po regatach w Gdyni nie ma jeszcze mocno wyklarowanej czołówki. Wszystkie załogi mają jednakowe szanse na dobrą lokatę i zebranie cennych punktów w wyścigu o najważniejsze tegoroczne trofeum.

Zbąszyń, Jezioro Błędno, mały i jednocześnie przyjazny akwen, na stałe wpisał się w kalendarz zmagań pucharowych klasy 505. Miejsce to, jako jedno z niewielu w kalendarzu regat Pucharu Polski reprezentuje  typowo jeziorowe warunki. Do tej pory Jezioro Błędno potrafiło (i to niejednokrotnie) sprawić piećsetpiątkarzom niespodziankę. Bywało, że pomimo początku lata akwen zapewniał jesienne warunki z silnym wiatrem. Przez kilka godzin możliwe było pływanie w pełnym ślizgu, czyli to, co typowi piećsetpiątkarze lubią najbardziej. W minionych latach bywały też upalne dni ze słynnymi zbąszyńskimi szkwałami.

W ubiegłym roku Puchar Zbąszynia zdobyła załoga POL 9132 Jarosław Grabowski/Michał Olko. W tym sezonie sympatycznego „Jaro” za sterem zastąpił Przemysław Zagórski. Czy ten skład potrafi szybko pływać w zmiennych i zdradzieckich warunkach jeziora Błędno? A może inne ekipy okażą się mistrzami doskonałego prowadzenia jachtu w zmianach wiatru sięgających kilkudziesięciu stopni i sile spadającej albo rosnącej w jednej chwili o kilkanaście węzłów? Na te pytania odpowiedzi padną już wkrótce, dosłownie za cztery dni.

Kto był w Zbąszyniu, ten wie, że Puchar Zbąszynia to nie tylko wyścigi, a również atrakcje na brzegu. Regaty zbiegają się z obchodami Nocy Świętojańskiej. W planie są koncerty, pokazy, konkursy oraz nocna parada jachtów. Można więc śmiało zabrać całe rodziny nad jezioro Błędno i doskonale się bawić, nie tylko na wodzie.

Klasę 505 można śledzić na facebooku oraz stronie http://www.int505.pl/

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ