< Powrót
26
czerwca 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Hanna Kajeta

Puchar Polski klasy Omega: Omegom burze niestraszne

W dniach 25-26 czerwca na jeziorze Brodno Wielkie koło Kartuz odbyły się Meczowe Mistrzostwa Polski w klasie Omega. Zwycięzcą został Igor Tarasiuk z klubu UKS Florek Sierakowice.

To nie były łatwe mistrzostwa, z powodu bardzo urozmaiconych warunków pogodowych sędziowie musieli kilkakrotnie przerywać wyścigi.

– W sobotę była nawałnica i trzeba było przerwać regaty, ale nie żałowaliśmy, ponieważ mogliśmy obejrzeć mecz polskiej reprezentacji – opowiada Tomasz Micewicz, uczestnik mistrzostw i wiceprezes Polskiego Związku Klasy Omega. – W niedzielę burzy nie było, ale nie ominęła nas cisza przed nią i wiać zaczęło dopiero na finał.

Same wyścigi były pełne niespodzianek – na etapie półfinałów odpadli uznawani za faworytów Tomasz Micewicz i Krzysztof Małecki (ubiegłoroczny mistrz Polski). Świetnie zaprezentował się za to młody Igor Tarasiuk, który dobrze zaprezentował się w rundzie eliminacyjnej, a w finale 3:0 pokonał Mikołaja Benesewicza.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka, we współpracy z Kartuskim Centrum Kultury, Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze i Polskim Związku Klasy Omega. Partnerami imprezy była firma Lamel Rozdzielnice i DZW Michał Bulczak.

Końcowe wyniki:
1. Igor Tarasiuk, Sierakowice
2. Tomasz Micewicz, Gdańsk
3. Mikołaj Benesiewicz, Gliwice
4. Krzysztof Małecki, Giżycko
5. Adam Cychter, Łódź
6. Sławomir Dunst, Kartuzy
7. Piotr Inglot, Rzeszów
8. Maja Remizanowicz, Gdańsk

Klasyfikacja Pucharu Polski dostępna jest na stronie Polskiego Związku Klasy Omega

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ