< Powrót
31
maja 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
MG Foto Grucka
PP klasy Omega Dobre Miasto CUP

Puchar Polski klasy Omega: startuje Jutrzenka Dobre Miasto CUP

Aż 41 jachtów ścigało się podczas drugiej eliminacji Pucharu Polski klasy Omega 2019 w Pszczynie/Goczałkowicach. Na dwa dni przed regatami Jutrzenka Dobre Miasto CUP w Wilkasach wpłynęły już 42 zgłoszenia. Ile łódek zobaczymy na starcie? Czy pojawi się 60 załóg?

Rywalizacja w klasie narodowej idzie pełną parą. Po pierwszych dwóch eliminacjach sklasyfikowanych w rankingu jest już 48 załóg. Rywalizacja w tym sezonie wygląda bardzo ciekawie.

W klasie Sport liderami rankingu są wspólnie załogi Marcina Styborskiego (PG Racing) i Kamila Ortyla (Vector Sails). W Standardzie od początku sezonu ponownie dominuje ubiegłoroczny zdobywca „wszystkiego” w swojej klasie Roman Knasiecki (FutureNet Sailing). Na starcie pojawiło się w tym roku także wiele nowych załóg, w tym zawodnicy niegdyś rywalizujący m.in. na Skandinavia /Skippi i Delphia 24.

Regaty w Wilkasach, które odbędą się w dniach 1-2 czerwca,  są organizowane we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym, organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie. Popularne AMP rozpoczynają się tuż po zakończeniu regat Pucharu Polski. Dzięki temu na starcie w sobotę pojawi się wiele załóg uczelnianych.

Kolejne edycje tegorocznego Pucharu Polski klasy Omega odbędą się w:

Powidzu (29-30.06)
Pucku (17-18.08)
Dąbrowie Górniczej (06-08.09) – mistrzostwa Polski
Lubiatowie k/Sławy (21-22.09)
Międzychodzie (12-13.10) – finał Pucharu Polski

Więcej informacji: klasaomega.plfacebook.pl/klasaomega

PODZIEL SIĘ OPINIĄ