< Powrót
18
sierpnia 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
KŻ PTTK Jomitoka

Puchar Polski Omeg zawita na jezioro Miedwie

W dniach 20-21 sierpnia odbędą się regaty o Puchar Wójta Gminy Kobylanka. Impreza na jeziorze Miedwie zaliczana jest do eliminacji Pucharu Polski w klasie Omega.

Zawody organizuje Klub Żeglarski PTTK Jomitoka w Morzyczynie. Dzięki jego inicjatywie po raz pierwszy żeglarze rywalizujący na Omegach o Puchar Polski będą ścigali się na zachodniopomorskim jeziorze Miedwie.

– Postaraliśmy się o organizację imprezy o zasięgu ogólnopolskim, żeby podnieść poziom szkolenia, prestiż jeziora i rangę regat, które od lat organizujemy – mówi Daniel Alankiewicz, rzecznik prasowy klubu. – Jezioro Miedwie jest ogromnym zbiornikiem, kompletnie niedocenianym. Ma fajną charakterystykę regatową – jest długie, głębokie, fala jest regularna i występują tam wiatry, które sprzyjają żeglowaniu.

Organizatorzy przewidują, że o Puchar Wójta Gminy Kobylanka ścigało się będzie ponad 40 Omeg z całej Polski. Swój udział zapowiedziała już czołówka klasyfikacji Pucharu Polski.

Planowane jest przeprowadzenie 12 wyścigów. Uroczyste otwarcie regat zaplanowano w sobotę, 20 sierpnia na godzinę 9.30, pół godziny później odbędzie się odprawa sterników, a o 11 rozpocznie pierwszy wyścig. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę, 21 sierpnia o 14.

– Polski Związek Klasy Omega zawsze szuka nowych akwenów, a w zeszłym roku ekipa znad jeziora Miedwie przekonała nas, że warto zorganizować tam regaty – mówi Daniel Sokołowski, sekretarz PZKO. – Jezioro jest wielkie i ciekawe, nigdy wcześniej tam nie pływaliśmy, impreza zapowiada się naprawdę dobrze.

Organizatorem regat jest Klub Żeglarski PTTK Jomitoka w Morzyczynie, a współorganizatorem Wójt Gminy Kobylanka.

Zawiadomienie o regatach

Aktualny ranking Pucharu Polski w klasie Omega

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ