< Powrót
11
czerwca 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Puchar Prezydenta Sopotu 2017 zakończony

Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń) i Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) triumfowali w klasie RS:X podczas zakończonego w niedzielę 11 czerwca Pucharu Prezydenta Sopotu. W regatach startowało 186 zawodników i zawodniczek, ale warunki panujące na akwenie wyścigów nie wszystkim sprzyjały.

– Warunki nie były najlepsze – relacjonuje Barbara Grabarz, sędzia główna zawodów. – Wiatr wiał przeważnie z siłą pięciu, ośmiu węzłów. Narzekać nie mogą zawodnicy klas RS:X, Techno i Raceboard, bo im udało się rozegrać po siedem wyścigów. Najmłodsi, w klasach BT 4,0 oraz Techno293 5,8 także rozegrali po siedem. Pozostali mieli mniej szczęścia. Klasa Kitefoil Open – trzy wyścigi, a jeśli chodzi o Kite TT:R i Formułę Windsurfing, to one w ogóle nie miały warunków do ścigania. Tak to w sporcie bywa, wiatr nie zawsze musi wiać tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Małgorzata Białecka nie narzekała, choć przyznaje, że wiatr momentami był dość słaby.

– Ale mnie to nie przeszkadza – deklaruje triumfatorka w klasie RS:X. – Przez dwa dni udało się trochę popływać. Zwłaszcza w sobotę było ciekawie, wiał zmienny wiatr, momentami nawet szkwalisty. Ogólnie jednak panowały dość umiarkowane warunki. Ja lubię taki słabszy, kręcący wiatr. Start w Pucharze Prezydenta Sopotu na pewno był dla mnie dobrym treningiem przed kolejnymi zgrupowaniami kadry i startem we wrześniowych Mistrzostwach Świata w Tokio.

Puchar Prezydenta Sopotu organizowany przez SKŻ Ergo Hestia Sopot to najstarsze morskie wyścigi windsurfingowe w Polsce. Partnerami organizatora są miasto Sopot, ERGO Hestia oraz Pomorski Związek Żeglarski. Już w poniedziałek, 12 czerwca czekają nas kolejne emocje, bo tego dnia rozpoczną się regaty cyklu Mistrzostw Europy – ERGO Hestia Formula Windsurfing European Championships.

Tabele wyników

 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ