< Powrót
3
czerwca 2015
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
SKŻ Ergo Hestia

Puchar Prezydenta Sopotu już od piątku

W dniach 5-7 czerwca w Sopocie odbędzie się kolejna edycja regat Pucharu Prezydenta Sopotu. Zawodnicy rywalizować będą w klasach RS:X, RS:X Junior, Raceboard oraz Techno 293.

W klasie Techno 293 regaty te będą klasyfikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W ramach Pucharu odbędą się również Mistrzostwa Polski w klasie Formuła Windsurfing. W sumie w Pucharze Prezydenta Sopotu zapowiedziało udział ponad 100 zawodników.

Trasa regat ustawiona będzie przy sopockim molo, tak więc wyścigi będą doskonale widoczne dla kibiców. Planowane jest przeprowadzenie 12 wyścigów dla Formuły Windsurfing oraz 9 dla pozostałych klas. Start wyścigów w piątek – godz. 12, w sobotę i niedzielę – godz. 11. Informacje oraz wyniki regat zamieszczone będą na stronie klubu: www.skz.sopot.pl.

Dodatkową atrakcją Pucharu Prezydenta Sopotu będą pokazy łódek klasy Moth – najszybszych jednoosobowych żaglówek, które „lecą” nad wodą z ogromną prędkością bez zanurzania kadłuba. Ta klasa po raz pierwszy zaprezentuje się w Sopocie.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Partnerzy: Ergo Hestia, miasto Sopot, Pomorski Związek Żeglarski

Partnerzy medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Prestiż, Trójmiasto.pl, Żagle, W Ślizgu 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ