< Powrót
27
maja 2017
Tekst:
Jarosław Debert
Zdjęcie:
Jacek Kwiatkowski

Puchar PZŻ 2017 II – dzień drugi

Drugi dzień zmagań w Krynicy Morskiej w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego stał pod znakiem pięknej pogody. Było ciepło i słonecznie, ale zabrakło tego, czego żeglarze potrzebują najbardziej, czyli wiatru. Na wodę zeszli jedynie zawodnicy w klasie RS:X, a i tak rywalizowali w bardzo trudnych warunkach.

Start sobotnich wyścigów tradycyjnie zaplanowano o godzinie 11, ale z powodu braku wiatru wszystkie jednostki zostały w marinie. Pierwsi, i jak się później okazało jedyni, zeszli po godzinie 13 na wodę deskarze, którzy zdołali rozegrać trzy wyścigi. Wśród juniorek prowadzenie utrzymała Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a kolejne lokaty zajmują jej klubowe koleżanki, Weronika Marciniak i Agnieszka Szpak.

Zmienił się natomiast lider w gronie juniorów. Na pierwsze miejsce awansował Jakub Sykuła (SKŻ Ergo Hestia), a prowadzący po czterech piątkowych startach Kajetan Pawłowski (AZS Poznań) spadł na drugą pozycję. Trzeci jest Aleksander Przychodzeń (SKŻ Ergo Hestia).

Reszta potężnej floty, a na Zalewie Wiślanych rywalizuje 289 zawodników (w tym gronie są również żeglarze z Białorusi i Litwy) z 47 klubów, długo czekała na nabrzeżu na poprawę warunków. Do godziny 17 nie rozwiało się i sędzia główny regat Sebastian Wójcikowski podjął decyzję o przerwaniu rywalizacji.

– Prognozy na niedzielę są zdecydowanie bardziej optymistyczne – zapewnił Wójcikowski. – Wyścigi możemy rozgrywać w godzinach od 11 do 15 i postaramy się ten czas maksymalnie wykorzystać.

Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z miastem Krynica Morska. 

 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ