kwietnia 2017
jsz
Pedro Martinez / Sailing Energy

Puchar Świata w Hyères: Barwińska i Kula blisko podium

W niedzielę 30 kwietnia w Hyères zakończyły się regaty Żeglarskiego Pucharu Świata. W klasie Laser Radial Agata Barwińska zajęła miejsce piąte, a Piotr Kula szóste na Finnie.

Część klas ostatnie wyścigi realizowała już w sobotę 29 kwietnia. Dzięki temu od wczoraj możemy świętować sukcesy naszych deskarzy – pierwsze miejsce Zofii Klepackiej (Legia Warszawa) i drugie Piotra Myszki (KS AZS AWFiS Gdańsk).

W niedzielę regaty zakończyły pozostałe klasy. W rywalizacji Laserów Radiali świetnie wypadła Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Żeglarka, która na styczniowych zawodach Pucharu Świata w Miami była dwudziesta druga, w Hyères zaprezentowała się znacznie lepiej, zajmując piątą lokatę. Zwyciężyła Belgijka Evi van Acker, brązowa medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

W klasie Finn Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski) od samego początku żeglował bardzo dobrze, nie tracąc kontaktu z miejscami medalowymi. Ostatecznie uplsowal się na szóstej pozycji, tracąc do czwartego zawodnika zaledwie dwa punkty. Kolejny z Polaków, Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) był czternasty. Zwyciężył Turek Alican Kaynar.