< Powrót
14
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
JKMW Kotwica
Puchary Marynarki Wojennej

Puchary Marynarki Wojennej na Święto Morza

Stulecie powstania Marynarki Wojennej i sześćdziesięciolecie klubu uczci regatami na Zatoce Gdańskiej JKMW Kotwica Gdynia. Puchary Marynarki Wojennej odbędą się w dniach 22-23 czerwca.

Organizowane przez Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica regaty jachtów morskich są stałym elementem obchodów Święta Morza w Gdyni. W tym roku Puchary Marynarki Wojennej przypominać będą dodatkowo o dwóch ważnych rocznicach – stuleciu Marynarki Wojennej oraz sześćdziesięcioleciu powstania Kotwicy.

Jachty – klasyfikowane w grupach ORC i Open – zmagania rozpoczną w piątek, 22 czerwca, o godzinie 18. W sobotę, drugiego dnia regat, wyścigi ruszą już o 9. Ogłoszenie wyników i zakończenie imprezy zaplanowano na godzinę 14.45.

W ubiegłym roku w grupie ORC A zwyciężył jacht „Polled 2” ze skipperem Jackiem Chabowskim, w grupie B „Zefirek” ze Stanisławem Bajerskim (JKM „Gryf” Gdynia), a w Open „Hetman” Krzysztofa Paca (Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej).

Regaty nie będą jednak jedynymi atrakcjami przygotowanymi przez JKMW „Kotwica”. W piątkowe popołudnie oraz w sobotę na placu przed bosmanatem urządzony zostanie piknik żeglarski, otwarty dla wszystkich. Będzie można na nim m.in. spróbować regionalnych potraw.

Szczegółowe informacje

PODZIEL SIĘ OPINIĄ