< Powrót
11
lipca 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Leopold Naskręt
W trakcie regat o Puchar Rektorów...

Puchary rektorów i marszałków 2017 rozstrzygnięte

W miniony weekend na Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym odbyły się Międzynarodowe regaty o Puchar Rektorów Akademii Morskiej w Gdyni i Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego oraz VIII Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Obie imprezy zaliczane są do punktacji Pucharu Bałtyku Południowego.

W regatach o Puchar Rektorów na trasie Hel – Bałtijsk – Kaliningrad uczestniczyły jachty klasyfikowane w KWR i Open. Zawody składały się z dwóch etapów. Pierwszy to wyścig nocny o „Puchar Daru Młodzieży” na trasie Hel – Bałtijsk. Drugi – wyścig o „Puchar Kruzenszterna” po wodach Zalewu Wiślanego, na trasie Bałtijsk – Kaliningrad. Ten ostatani rozgrywany był wspólnie z jachtami biorącymi udział w Regatach Trzech Marszałków.

Wyścig o „Puchar Daru Młodzieży” w kategorii Open wygrał jacht „Allie”, z Leopoldem Naskrętem za sterem (JKM Roda). W klasyfikacji KWR w grupie 1 najszybciej trasę pokonała „Yulia” – za sterem Valeriy Soshkin (JK Kaliningradzki), a w grupie 2 – „Guliwer” ze sternikiem Waldemarem Waszczykiem (niezrzeszony).

Wyścig o „Puchar Kruzenszterna” w KWR gr. 1 również wygrał jacht „Yulia” ze sternikiem  Valeriyem Soshkinem (JK Kaliningradzki), a w gr. 2 – „Rubin”, za sterem Yuriy Dokuchaev (JK Ost-West).

Парусная регата «Кубок трех губернаторов» г. Калининград from Denis Stein on Vimeo.

VIII edycja Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków to wyścig na trasie Bałtijsk – Kaliningrad rozgrywany był w klasie KWR. W gr. 1 zwycięzcą został „Kangaroo” Vladimira Lupeyco (JK Ost-West), w gr. 2 – „Apollo Sails 2 Easy”, ze sternikiem Tomaszem Makowskim (KSW Elbląg) i w gr. 3 – „Maxi von Cabrera” Maciej Zalewskiego.

Podczas wizyty w Kaliningradzie uczestnicy regat uczestniczyli w paradzie jachtów oraz innych atrakcjach obchodów Dni Kaliningradu.

Wyniki regat o Puchar Rektorów

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ