< Powrót
1
września 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Pucki i Finny będą ścigały się w Rewie

3 i 4 września w Rewie rozegrany zostanie V Memoriał Andrzeja Reymana. W regatach upamiętniających zasłużonego trenera i sędziego wystartuje ponad 20 zawodników w klasach Puck i Finn.

W pierwszy wrześniowy weekend odbędą się kolejne w ostatnim czasie regaty na jachtach klasy Puck. W sobotę 27 sierpnia w Rewie odbył się Memoriał Bogdana Kamieńskiego, a w weekend 22-23 sierpnia w Pucku żeglarze rywalizowali o mistrzostwo Polski w tej klasie. W dniach 3-4 września żeglarze przypomną kolejną nietuzinkową postać.

– Regaty są poświęcone Andrzejowi Reymanowi, który był bardzo związany ze sportem, należał do kadry narodowej i był współtwórcą programu darmowego szkolenia młodzieży w gminie Kosakowo – mówi Janusz Frąckowiak z Yacht Clubu Rewa. – W Memoriale wystąpi na pewno jedenaście załóg na Puckach. Spodziewam się też ponad dziesięć jachtów klasy Finn. Planujemy przeprowadzić dziewięć wyścigów – pięć w sobotę i cztery w niedzielę.

Zapisy będą możliwe w sobotę od godziny 9, pierwszy wyścig zaplanowano na godzinę 10. Zakończenie regat odbędzie się w niedzielę o godzinę 14.

W sobotę. o godzinie 18, w kawiarni przy plaży odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci Andrzeja Remyana ze zdjęciami i wspomnieniami.

Organizatorem regat jest Yacht Club Rewa i Pomorski Związek Żeglarski.

Andrzej Reyman (1951-2010) był wieloletnim sekretarzem i trenerem koordynatorem w Pomorskim Związku Żeglarskim oraz członkiem Zarządu i kapitanatu sportowego Polskiego Związku Żeglarskiego. Jako zawodnik pływał na Optimistach i OK Dinghy, później był cenionym sędzią regat krajowych oraz zawodów w randze mistrzostw świata i Europy. W 1977 roku rozpoczął karierę trenerską, pracując m.in. z zawodnikami klasy Soling i Lechner. Był współtwórcą bezpłatnego szkolenia żeglarskiego w gminie Kosakowo dla dzieci i młodzieży. Odszedł we wrześniu 2010 roku, w wieku 61 lat, po długiej walce z chorobą.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ