< Powrót
17
sierpnia 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Krzysztof Wanat
WarmUp Double

„Quanta” najlepsza w regatach WarmUp Double

Siedem jachtów rywalizowało w weekend 15-16 sierpnia w regatach załóg dwuosobowych WarmUp Double. Najlepiej spisały się „Quanta” w grupie ORC i „MIK (904)” w grupie Mini 650.

Regaty WarmUp Double pierwotnie miały się odbyć wiosną, jednak z powodu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19 przełożone zostały na połowę sierpnia. W ostatnią sobotę i niedzielę siedem dwuosobowych załóg, przy nie najlepszej pogodzie, ścigało się na trasie liczącej 80 Mm.

– Wyścig nie był łatwy, ponieważ mieliśmy trudną pogodę i musieliśmy skrócić trasę – mówi Paweł Wilkowski, organizator i uczestnik regat. – Na początku prawie nie było wiatru, a kiedy się pojawił, był bardzo zmienny i praktycznie każda łódka miała inną pogodę. Na przykład „Quanta” i „Happy Hour” pokonały fragment trasy płynnie, ale dwa kolejne jachty – „Smoke” i „Vataha 2” – musiały ostro halsować.

Pierwsze miejsce w grupie ORC zająła „Quanta” z Andrzejem Zielińskim i Mirosławem Zemke (Yacht Club Conrada), drugi był „Happy Hour” z Robertem Gwoździem i Marcinem Dejewskim (YKP Gdynia), a trzeci „Smoke” z Jackiem i Szymonem Roszykami (ŻLKS Poznań), który zajął trzecie miejsce w tegorocznych Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski załóg dwuosobowych. Kolejne lokaty przypadły jachtowi „Vataha 2” z Pawłem Wilkowskim i Markiem Wójcikiem oraz „Sky Project” z Wiesławem i Gustawem Krupskimi (YC Kielce).

W grupie Mini 650 zwyciężył „MIK (904)” z Ryszardem Skrzypkowskim i Szymonem Rubanem. Drugi jacht rywalizujący w tej grupie, „Diamant 650” z Grzegorzem Witerem i Andrzejem Kopytko (JK Stoczni Gdańskiej), wycofał się niedługo po starcie.

WarmUp Double było kolejną imprezą cyklu regat załóg dwuosobowych Off-Short Racing. Następną, w dniach 26-27 września, będzie CoolDown Double, o długości około 120 Mm. Podczas tych regat organizatorzy planują przeprowadzić również jednodniowy wyścig w grupie Open dla żeglarzy, którzy chcą spróbować swoich sił w pływaniu w formule dwuosobowej.

Organizatorem imprezy był Start-Up Paweł Wilkowski we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, a patronem medialnym portal Żeglarski.info. Przebieg wyściguWarmUp można odtworzyć dzięki S-Track.

Wyniki

Klasyfikacja Off-Short Racing

PODZIEL SIĘ OPINIĄ