< Powrót
24
października 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Impact Production

Radek Jamróz wygrywa Śląską Ligę Regatową

Zakończyła się piąta edycja Śląskiej Ligi Regatowej rozgrywanej na wodach Zalewu Rybnickiego. Bezkonkurencyjna okazała się załoga RKZ Inżbud, w składzie Radek Jamróz oraz Zbigniew i Filip Bogaccy.

Przed finałową rundą na czele znajdowały się trzy załogi Inżbudu, Instalmexu oraz Nowego Domu i wszystko wskazywało, że walka o końcowy triumf rozegra się pomiędzy tymi załogami. Jednak ostatnie starty, 21 października, obfitowały w zacięte, ciasne wyścigi, a końcowe wyniki obfitują w niespodzianki.

Inżbud postawił „kropkę nad i” i wygrał wszystko co było do wygrania, awansując w rankingu z trzeciego miejsca na pierwsze. Niespodziewanie dotychczasowy lider Krzysztof Harnasz z Instalmexu zanotował słabszy występ, zakończył regaty dopiero na piątym miejscu i spadł w klasyfikacji końcowej Ligi na drugą pozycję.

Walcząca o trzecie miejsce kobieca załoga Nowy Dom ze sternikiem Anetą Harnasz, tym razem pływała z mniejszym szczęściem, w finałowej rundzie była dopiero szósta i spadła z podium w klasyfikacji generalnej. Niespodziewanie doskonale popłynęła załoga Possible Worldwide Polska, zajmując drugie miejsce w regatach, a zdobyte punkty pozwoliły im na awans na trzecią pozycję w rankingu ligi i wyprzedzenie Nowego Domu.

Doskonale wystartowała również druga kobieca załoga K4D ze Śląskiego Yacht Clubu, zajmując najlepsze w historii trzecie miejsce w regatach i wygrywając jeden z wyścigów.

Wyniki finałowych regat:
1. RKZ Inzbud 3 pkt
2. Possible 4 pkt
3. Śląski Yacht Club K4D 6 pkt
4. Multicomfort 6 pkt
5. Instalmex 7 pkt
6. Nowy Dom 7 pkt
7. SYC 2 12 pkt

Ranking końcowy Śląskiej Ligi Regatowej 2017:
1. RKZ Inzbud (Radosław Jamróz) – 33 pkt
2. Instalmex (Krzysztof Harnasz) – 27 pkt
3. Possible Worldwide Polska (Grzegorz Niemczyk) – 24 pkt
4. Nowy Dom (Aneta Harnasz) – 23 pkt
5. Śląski Yacht Club K4D (Justyna Chudzińska, Agnieszka Chudzińska) – 15 pkt
6. MultiComfort (Wojciech Sałata) – 15 pkt
7. SYC 2 (Andrzej Pytlik, Tomasz Wojtalik) – 8 pkt

Organizatorem Śląskiej Ligi Regatowej jest firma MT Partners, przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu miasta Rybnik.

Śląska Liga jest kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ