< Powrót
11
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fb/Wiktoria Gołębiowska Sailing Team DaGrasso
Wiktoria Gołębiowska, aktualna mistrzyni Europy juniorów w klasie Laser Radial.

Radiale powalczą w Medemblik

W piątek 11 sierpnia w Holandii rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial. W zawodach weźmie udział 390 młodych sportowców z 46 krajów.

Regaty skierowane są do zawodników klasy Laser Radial, kobiet i mężczyzn, poniżej 19 lat. Dodatkowo nagrodzeni zostaną najlepsi żeglarze poniżej 17 roku życia. Na mistrzostwach wystartuje jedenastu Polaków.

W rywalizacji kobiet popłyną: Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik), Oliwia Laskowska (ChKŻ Chojnice), Magda Placzke (UKS FIR Warszawa) i Anna Trędowska (KŻ Horn Kraków). Wśród mężczyzn będą: Wojciech Chodakowski, Wiktor Kreft (obaj KŻ Horn Kraków), Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko), Łukasz Machowski (MOS 2 Zegrze), Piotr Malinowski (MOS SSW Iława) i Jakub Marciniak (JKW Poznań).

13 lipca br. Gołębiowska na mistrzostwach Europy juniorów w klasie Laser Radial zajęła pierwsze miejsce, a Wojciech Klimaszewski w kategorii U16 trzecie. Z kolei doświadczenie z ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów w irlandzkim Dun Laoghaire ma Katarzyna Harc, która zajęła wówczas czterdziestą pierwszą lokatę.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w sobotę 12 sierpnia o godzinie 19, a w niedzielę laserowcy ruszą na wodę. Zaplanowano osiem wyścigów w rundzie kwalifikacyjnej i cztery w rundzie finałowej. Regaty zakończą się w piątek 18 sierpnia.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ