< Powrót
20
lipca 2018
Tekst:
Adrian Weber
Zdjęcie:
mat. prasowe
Red Bull Regaty Optymistów

Red Bull Regaty Optymistów tylko dla dorosłych

Red Bull Regaty Optymistów to cieszące się sporą popularnością wydarzenie żeglarskie. Miejsca na liście startowej wypełniły się błyskawicznie. Już w najbliższy weekend, 21-22 lipca, kilkudziesięciu dorosłych sterników i sterniczek będzie rywalizować na wodzie w jachtach klasy Optimist.

21 lipca na plaży miejskiej w Giżycku odbędą się biegi eliminacyjne. 22 lipca najlepsi żeglarze staną do walki o tytuł zwycięzcy i nagrody w wielkim finale.

W ubiegłym roku o mistrzowski tytuł rywalizowało 30 dorosłych sterników. W tym w regatach wystartuje nawet trzy razy więcej. Mimo zwiększonej liczby miejsc, lista startowa zapełniła się krótko po otwarciu rejestracji online.

Sama formuła rywalizacji wywołuje uśmiech, bowiem w regatach w klasie, która przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, mogą wziąć udział tylko dorośli. Poruszanie się i manewrowanie łodzią żaglową, która ma niewiele ponad 2 metry długości i 1 metr szerokości, może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla wyższych i cięższych uczestników.

Dlatego oprócz pozytywnego nastawienia, w skutecznej rywalizacji niezbędne będą odpowiednia sprawność fizyczna i umiejętności. Na jeziorze Niegocin w Giżycku zapowiada się więc zaskakujące widowisko. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani żeglarstwem, który lubią atmosferę sportowej rywalizacji.

W sobotę 21 lipca około godziny 11 rozpocznie się wodowanie jachtów i start eliminacji. Przebieg zawodów jest mocno uzależniony od pogody, o zmianach organizatorzy informować będą na na Facebooku. W niedzielę, ok. 12 odbędzie się wielki finał – walka o tytuł zwycięzcy.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ