< Powrót
3
listopada 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Centrum Żeglarskie
Reprezentacja Szczecina

Regatowa Reprezentacja Szczecina wybrana po raz trzeci

Znamy nazwiska osób, które w przyszłym sezonie będą pływać pod banderą Regatowej Reprezentacji Szczecina. Nominacje otrzymało 16 zawodników.

Zakończył się nabór żeglarzy do Regatowej Reprezentacji Szczecina. Kadrę tworzą najlepsi zawodnicy szczecińskich klubów. O przyjęciu do RRS-u decydowały sukcesy sportowe, zdobyte punkty w klasyfikacjach ogólnopolskich oraz opinie trenerów.

Kolejny sezon funkcjonowania Regatowej Reprezentacji Szczecina pokazał, że treningi i praca zawodników z trenerami przynosi wymierne korzyści w postaci medali i pucharów.

Regatowa Reprezentacja Szczecina powstała, aby wspierać najlepszych żeglarzy regatowych miasta, pomagać im w rozwoju sportowym i dać możliwość mierzenia się nie tylko z własnymi słabościami, ale także z zawodnikami z całego świata. Pomoc polega na wyposażeniu zawodników w sprzęt, organizację i dofinansowanie wyjazdów na regaty oraz zgrupowania, a także zapewnienie kadry trenerskiej do ciągłego szkolenia.

Do tej pory opieką trenerską w ramach RRS-u objęto ponad 20 młodych żeglarzy ze Szczecina. Właśnie zakończono nabór podstawowy do Regatowej Reprezentacji Szczecina na sezon 2022. W tym roku dla zawodników klasy ILCA (Laser) 4,6,7. Po rozpatrzeniu przez Komisję Rekrutacyjną złożonych wniosków powołani zostali następujący zawodnicy:

1. Mikołaj Silny
2. Filip Miłoszewski
3. Maksymilian Cymerman
4. Maksymilian Burdziej
6. Oskar Sawicki
7. Maciej Cymerman
8. Marek Szczepankowski
9. Wanda Szylińska
10. Krzysztof Olejnik
11. Tomasz Wojtkowiak
12. Zofia Franecka
13. Lidia Łagodzińska
14. Maksymilian Wróbel
15. Iwo Gogołkiewicz
16. Piotr Wójcik
17. Bartosz Pluta

Dodatkowo, podobnie jak w poprzednich latach, do Regatowej Reprezentacji Szczecina zaproszeni zostali zawodnicy dorośli oraz ci, którzy w swoich klasach osiągają ponadprzeciętne sukcesy. Są to:

1. Agnieszka Skrzypulec
2. Karolina Lipińska
3. Anna Brzozowska
4. Jakub Guźlecki
5. Jakub Rodziewicz

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ