< Powrót
19
sierpnia 2019
Tekst:
Ewa Górska, jsz
Zdjęcie:
Andrzej Szklarski
Puchar Rektorów
II etap regat o Puchar Rektorów w 2018 roku.

Regatowcy powalczą o Puchar Rektorów

Już 22 sierpnia rozpoczną się regaty o Puchar Rektorów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego.

Zmagania jachtów morskich odbędą się w dniach 22-24 sierpnia na trasie  Hel – Bałtijsk. Regaty składać się będą z trzech etapów: Pucharu Daru Młodzieży, Pucharu Kruzenszterna i Pucharu Siedova. W zawodach mogą uczestniczyć jachty sportowe i turystyczne, które zostaną podzielone na trzy grupy klasy KWR: grupa I (dla jachtów o długości do 9 metrów), grupa II (dla jachtów o długości od 9 do 10 metrów) i grupa III (dla jachtów o długości powyżej 10 metrów). Jachty nie posiadające współczynnika KWR będą mogły brać udział w regatach. W takim przypadku Komisja Sędziowska przydzieli im tymczasowy współczynnik KWR, wyższy od najwyższego w grupie, jednak jachty te nie będą klasyfikowane w Pucharze Bałtyku Południowego.

Program regat

22 sierpnia – czwartek

do godziny 20 – przybycie jachtów do Helu
godz. 15-20 – komisja mandatowa, zapisy uczestników regat
godz. 20.15 – zebranie kapitanów i ich przedstawicieli
godz. 20.30 – wieczór integracyjne żeglarzy

23 sierpnia – piątek

godz. 8 – start do pierwszego etapu na trasie Hel – Bałtijsk
godz. 13 – otwarcie linii mety na redzie portu Bałtijsk
godz. 12-18 – zapisy do drugiego i trzeciego etapu regat

24 sierpnia – sobota

godz. 9 – zebranie kapitanów i ich przedstawicieli
godz. 10 – start do drugiego etapu regat, a po finiszu ostatniego jachtu, start do trzeciego etapu (akwen obu wyścigów – reda portu Bałtijsk)
godz. 18 – uroczyste zamknięcie regat, wręczenie nagród
godz. 18.30 – wieczór integracyjny żeglarzy

25 sierpnia – niedziela

dzień rezerwowy i powrót jachtów do portów macierzystych

Organizatorami regat są Uniwersytet Morski w Gdyni i Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny – Bałtycka Akademia Rybołówstwa Morskiego w Kaliningradzie i Yacht Club Ost-West z Kaliningradu. Partnerami regat są Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polski w Kaliningradzie, Konsulat Generalny Federacji Rosji w Gdańsku, Urząd Miasta Hel, Urząd Miasta Bałtijsk, Pomorski Związek Żeglarski, Kaliningradzka Obwodowa Federacja Żeglarska oraz Centrum Kształcenia Praktyka Morska miasta Moskwy – oficjalny partner STS Kruzensztern i STS Siedov. Puchar Rektorów wchodzi w skład Pucharu Bałtyku Południowego.

Szczegółowe informacje

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ