< Powrót
6
czerwca 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
95-lecia 2023 roku Krzysztof Kołakowski
„Diamant GT” zwyciężył w klasie ORC.

Regatowcy uczcili 95-lecie Jacht Klubu Morskiego Gryf Gdynia

Jachty „Diamant GT” w klasie ORC i „Andromeda” w KWR okazały się najlepsze w zakończonych 4 czerwca Regatach 95-lecia Jacht Klubu Morskiego Gryf Gdynia.

Jacht Klub Morski Gryf od 2008 roku co pięć lat organizuje jubileuszowe regaty dla uczczenia kolejnych okrągłych rocznic założenia. W tym roku nie było inaczej, a Regaty 95-lecia przyciągnęły dziewięć załóg. Ścigać się one miały tradycyjnie na trasie Gdynia – Ölands Södra Gründ – Gdynia, ale z powodu warunków pogodowych została ona skrócona.

– To była słuszna decyzja, bo gdyby trasa była o 72 Mm dłuższa, większość jachtów dopłynęłaby dopiero w poniedziałek – mówi Tomasz Konnak, organizator i uczestnik wyścigu. Pogoda była fajna – słoneczna, ze słabym wiatrem i niską temperaturą. Regaty były jednak trudne taktyczne – trzeba było pomyśleć, jak okrążyć półwysep Helski, jak jechać przy Rozewiu i którędy płynąć wracając. Rywalizacja była też zacięta i do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży.

W klasie ORC pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kołakowski na jachcie „Diamant GT”. Drugi był Tomasz Konnak na „Czarodziejce”, trzeci Zenon Jankowski na „Oceannie”, czwarty Paweł Wilkowski na „Vatasze 2”, a piąty Andrzej Kopytko na „Nauticu”.

W klasie KWR zwyciężył Marek Skobyłko na „Andromedzie”, wyprzedzając Jacka Selegę na „Albatrosie” i Jacka Beratza na „Tauri”. W jednoosobowej grupie Open pierwsze miejsce zajął zaś Zbigniew Witbrot na „Orionie”.

Były to pierwsze w tym sezonie regaty organizowane przez Jacht Klub Morski Gryf Gdynia. Kolejna impreza – XXXIII Regat Samotników – Memoriału Leonida Teligi – odbędzie się w dniach 8-9 lipca.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ