< Powrót
29
kwietnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
„Kotwica”
Ubiegłoroczne majowe zmagania w JKMW „Kotwica”.

Regatowe Święto Żagli w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica”

Trzy dni wyścigów czekają trójmiejskich żeglarzy podczas Święta Żagli, organizowanego na początku maja przez Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica” w Gdyni.

JKMW „Kotwica” tradycyjnie na początku maja otwiera sezon regatami. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na żeglarzy czekają aż trzy imprezy – 1 maja Regaty o Puchar Komandora JKMW „Kotwica”, 2 maja Regaty Flagi Państwowej, a 3 maja Regaty Konstytucji 3 Maja.

– W ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy organizowaliśmy Święto Żagli, ścigało się dwanaście jachtów – mówi Edward Kinas, komandor JKMW „Kotwica”. – Teraz też spodziewamy się co najmniej dziesięciu.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się w trzech klasach – ORC, KWR i Open. Święto Żagli to jednak nie tylko wyścigi. Organizatorzy każdego dnia regat zaplanowali również czas na integrację załóg – m.in. przy grach i zabawach marynarskich oraz śpiewaniu szant przy ognisku.

Uroczyste rozdanie nagród połączone z oficjalnym otwarciem sezonu żeglarskiego w klubie odbędzie się w piątek 3 maja o godzinie 16 w siedzibie klubu w Gdyni.

Program Święta Żagli

Zawiadomienie o regatach

Instrukcja żeglugi

PODZIEL SIĘ OPINIĄ