< Powrót
17
października 2015
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jędrzej Szerle
Ceremonia zakończenia regat.

Regatowe zakończenie sezonu w Kotwicy

Regatami Zakończenia Sezonu 2015 uczcili dzisiaj 17 października koniec tegorocznego pływania członkowie i sympatycy Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica w Gdyni.

W, rozegranych na Zatoce Gdańskiej, regatach wzięło udział łącznie 21 jachtów, najlepszy z grupy A – jachtów powyżej 10 metrów – i w całej klasyfikacji okazał Jerzy Brezdeń na jachcie „Kapitan II”, niewiele wyprzedzając najszybszego na mecie „Nauticusa” pod dowództwem Macieja Polańskiego. W grupie B zdecydowanie wygrał Jacek Chabowski na „Polledzie II”.

Po wyścigach odbyło się wręczenie nagród dla zwycięskich kapitanów i uczniów Szkółki Żeglarskiej połączone z uroczystym opuszczeniem bandery.

– To był bardzo udany sezon – mówił Edward Kinas, komandor klubu. – Udało się nam przeprowadzić wiele rejsów, z których najważniejszy był do Norwegii. Co ważniejsze, mimo starzejącej się floty obyło się bez wypadków. Kolejną dobrą wiadomością są przenosiny klubu do Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej. Wprowadzimy się jeszcze w tym roku, ale uroczystego otwarcia dokonamy 1 maja przyszłego roku, w dniu rozpoczęcia sezonu żeglarskiego.

Wyniki regat można zobaczyć TUTAJ.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ