< Powrót
5
lipca 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Regat Bałtyckie

Regaty Bałtyckie w miejsce Tall Ships Races 2021

Choć główny organizator Tall Ships Races Sail Training International, w porozumieniu ze wszystkimi portami, zdecydował odwołać edycję 2021, porty trzech krajów postanowiły zorganizować dwuetapowe Regat Bałtyckie. Trwa rekrutacja jednostek.

Przygotowania do regat the Tall Ships Races 2021 nie pójdą na marne. Trzy miasta z trzech różnych krajów: Tallin, Kłajpeda i Szczecin, nie poddały się i nadal są w grze. Postanowiły zorganizować dwuetapowe regaty: Tallinn – Kłajpeda i Kłajpeda – Szczecin.

Regaty Bałtyckie odbędą się w dniach 16 lipca – 1 sierpnia. Żaglowce rozpoczną wyścig w Tallinnie, skąd popłyną do litewskiej Kłajpedy, a zmagania  zakończą w Szczecinie.

Rosyjska „Krasotka”.
Fot. tallshipstock

Na stronie balticregatta.eu trwa rekrutacja. Już wiadomo, że w wyścigu wezmą udział m.in. „Pogoria”, „Bonawentura”, hiszpańska „Atyla” czy litewski „Brabander”. W Szczecinie spodziewany jest także „Dar Młodzieży”, rosyjskie „Shtandar” i „Krasotka” oraz polskie „Baltic Beauty” i „Blue Velvet”.

Kapitanowie i armatorzy jednostek cały czas mogą zgłaszać swoje jednostki do udziału w regatach. Wystarczy wypełnić formularz na stronie balticregatta.eu i czekać na potwierdzenie z portów goszczących.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ