< Powrót
6
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing
Enoshimie
Rok temu w japońskim Gamagori Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek-Gliszczynską zdobyły złoty medal w zawodach Pucharu Świata.

Regaty w Enoshimie zainaugurują nowy cykl Pucharu Świata

Dwunastu Polaków rozpocznie we wtorek 11 września zmagania w Pucharze Świata w Enoshimie w Japonii.

Zawodami w Enoshimie, gdzie w 2020 roku ścigać się będą żeglarze podczas igrzysk olimpijskich, rozpocznie się nowy cykl Pucharu Świata. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie się składał z czterech regat, które odbędą się w Japonii (11-16 września), Miami w USA (27 stycznia – 3 lutego), w Genui we Włoszech (21-28 kwietnia) oraz w Marsylii we Francji (2-9 czerwca), gdzie przeprowadzone zostaną zmagania finałowe.

W Enoshimie popłynie dwunastu Polaków z pięciu klas olimpijskich. Część z naszych reprezentantów – z tych klas, w których zdobyliśmy w mistrzostwach świata Aarhus kwalifikację olimpijską – będzie w Japonii myślała już o igrzyskach w 2020 roku. W tak komfortowej sytuacji są Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) w Laserze Radialu  oraz Radosław Furmański i Maciej Kluszczyński (obaj Dobrzyński Klub Żeglarski) w RS:X.

W Japonii wystartują również Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk) oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) w klasie 49er, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń) w 470 oraz Dawid Kania (ŻLKS Poznań) i Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) w Laserze Standardzie.

Pierwsze wyścigi Pucharu Świata w Enoshimie ruszą we wtorek 11 września. Zmagania klas RS:X, 49er i Nacra 17 potrwają do soboty 15 września, a Laser Standard i Radial, Finn i 470 do niedzieli 16 września.

Szczegółowe informacji

PODZIEL SIĘ OPINIĄ