< Powrót
29
maja 2017
Tekst:
Zuzanna Mojska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Prezes PoZŻ Bogusław Witkowski wręcza puchar skipperowi jachtu „Neoprofil” Piotrowi Adamowiczowi.

Regaty ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta za nami!

Finałowy dzień ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta przyniósł słoneczną pogodę i doskonałe warunki na wodzie. Załogi ścigały się na trasie, która wiodła z Górek Zachodnich do Gdyni, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie regat.

Zgromadzeni na plażach mieszkańcy Trójmiasta i turyści znów mieli okazję podziwiać  rywalizację ponad 70 jednostek pod pełnymi żaglami, które brały udział w ostatnim, najdłuższym wyścigu ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – z Gdańska do Gdyni. Przy wietrze o sile do 14 węzłów załogi pokonały trasę w bardzo szybkim tempie.

– ERGO HESTIA Żeglarski Puchar Trójmiasta to pierwsze tak duże regaty w sezonie, zatem najbardziej cieszy liczba zgłoszonych załóg – podkreślał Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego i  wiceprezes ds. morskich Polskiego Związku Żeglarskiego. – Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Zatoka Gdańska to wyśmienity akwen regatowy, czego najlepszym dowodem jest przyznanie miastu Gdańsk roli gospodarza Mistrzostw Europy ORC.

Ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się w Marinie Gdynia. W klasie Open do 9 metrów zwyciężyła załoga jachtu „Opakowania z Tektury”, od 9 do 11 metrów – „Bigger Johnka”, powyżej 11 metrów – „Blagodarnost’2”, w klasie KWR załoga „Litwinki 2”,   natomiast w ORC triumfowała załoga jachtu „Neoprofil”, z kapitanem Piotrem Adamowiczem na czele. W ręce tej samej załogi trafiła również nagroda specjalna, wyjątkowe trofeum – żeglarki puchar Trójmiasta.

Wyniki

Poza prezesem Bogusławem Witkowskim, nagrody wręczali również Paweł Brutel, radny miasta Gdynia, Piotr Myszka, mistrz świata w klasie RS:X, Arkadiusz Mietkiewicz, prezes Jaguar Land Rover – patrona motoryzacyjnego regat oraz kapitan Czesław Perlicki, doświadczony żeglarz regatowy i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz medali, zwycięzcy, w zależności od klas, otrzymali również vouchery na zabiegi dentystyczne od kliniki stomatologicznej Nowe Orłowo Dental Clinic, na zakup farb jachtowych firmy Teknos Oliva oraz butelki Mionetto Prosecco.

Na zakończenie wszystkim podziękował Mateusz Kusznierewicz, pomysłodawca regat i wiceprezes ds. sportu Polskiego Związku Żeglarskiego. Mistrz olimpijski zaprosił załogi do aktywnego udziału w kolejnych regatach w sezonie oraz w ERGO Hestia Żeglarskim Pucharze Trójmiasta 2018.

ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty na wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, gospodarzami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia, a patronem honorowym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia, oficjalnym dostarczycielem odzieży firma D.A.D. Sportswear, natomiast partnerem motoryzacyjnym Land Rover Polska.

Szczegółowe informacje na temat regat znajdując się na stronie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta oraz na Facebooku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ