< Powrót
15
maja 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Magdalena Berlińska
Trzy Mola

Regaty Katamaranów Trzy Mola wyłoniły zwycięzców

W dniach 14-15 maja odbyły się w Sopocie Regaty Katamaranów Trzy Mola, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo.

Zawodnicy rywalizowali w klasach: Hobie Cat 16, A-class, F-18 i Open. W sobotę 14 maja odbyła się parada katamaranów przy sopockim molo oraz jeden wyścig dla każdej klasy w bardzo silnym dla katamaranów i szkwalistym wietrze. Nie obyło się bez wywrotek i niestety strat w sprzęcie.W niedzielę przeprowadzono aż cztery wyścigi dla każdej klasy, również przy silnym wietrze.

W klasie Hobie Cat 16 pierwsze miejsce zajęła załoga Iga Saj i Maksymilian Nadolski (Stowarzyszenie Port Mechelinki), drudzy byli Makary Gałka i Weronika Didienko (UKS Navigo Sopot), a  trzeci Max Berliński i Marcel Bisewski (Stowarzyszenie Port Mechelinki).

W klasie A na pierwszej pozycji uplasował się Tymoteusz Bendyk, drugim – Jacek Noetzel, a trzecim Karol Kwiatkowski (wszyscy UKS Navigo Sopot). Najlepszym Juniorem został Maciej Trocha z UKS Navigo Sopot.

W klasie F-18 pierwsze miejsce zajęli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński (YKP Warszawa), drugie – Michał Surowiec i Jerzy Białek (UKS Navigo Sopot), trzecie – Arek Piernicki, Michał Kraskowski (UKS Navigo Sopot).

W klasie Open wygrali juniorzy: Stanisław Wierczyński i Kacper Barszczyk (UKS Navigo Sopot) na katamaranie Nacra 15. Drugie miejsce zajęła załoga: Kuba Włoch, Kazimierz Wachnik, Antoni Maruczyński (UKS Navigo Sopot). Trzecie zaś Stanisław Haller i Natalia Kołodziejska (UKS Navigo Sopot).

Regaty były zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów, odbyły się pod patronatem miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Wyniki

W czerwcu w Sopocie odbędą się Sopot Optimist Cup w dniach 11-12 czerwca oraz Sopot Catamaran Cup w dniach 18-19 czerwca.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ