< Powrót
29
czerwca 2019
Tekst:
mat. pras.
Zdjęcie:
mat. pras.
B8

Regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019 wystartowały

W piątek 28 czerwca około godz. 19 jachty morskie wyruszyły z Górek Zachodnich w Gdańsku i pożeglowały do boi przy platformie wiertniczej LOTOS Petrobaltic na złożu B8. Uczestnicy wystartowali przy dobrej pogodzie, w świetnych humorach i z dużym apetytem na dobrą zabawę i rywalizację podczas Pantaenius B8 Race.

Jerzy Matuszak, skiper zeszłorocznego zwycięzcy – jachtu „Dancing Queen”, zapowiada:

– Mamy ambicję powtórzyć sukces z zeszłego roku, chociaż konkurencja jest duża. B8 to wyścig tylko dla zdeterminowanych i odważnych! Całą drogę walka jest ostra, nie obywa się czasem bez awarii, ale jesteśmy gotowi dalej walczyć.

Witold Małecki, zeszłoroczny zwycięzca Mistrzostw Polski w klasie Nautica 450, dziś w wyścigu B8 ścigający się na jachcie „Good Speed”, do startu na trasie 120 mil morskich podchodzi z dużym optymizmem.

– Mamy świetny jacht i świetną załogę, a te 60 mil w jedną i 60 mil w drugą, to taka „przepływka” i morski sprint. Oczywiście chcielibyśmy popłynąć jak najlepiej i wygrać, ale nie jesteśmy jedyni! Ale będziemy się starać!

W długodystansowym wyścigu B8 startują jednak nie tylko doświadczone załogi i starzy bywalcy regat Nord Cup Gdańsk – w tym roku wspieranych przez sponsora tytularnego Grupę LOTOS. Po raz pierwszy, a do tego na nowej łódce N Fun 30, startuje załoga Kamila Cieśluka, który tak ją przedstawia:

– Nie jesteśmy starymi wilkami morskimi i jesteśmy tu przede wszystkim dla frajdy i przygody! Chcemy wystartować i wrócić szczęśliwie, a jeśli przy okazji uda nam się zrobić jakiś wynik, to będzie super!

Wyścig B8, dzięki monitoringowi GPS, można śledzić na żywo. 

Strona regat.

Regaty zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego i Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ