< Powrót
15
grudnia 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
mat. organizatora

Regaty na Boże Narodzenie

W sobotę 17 grudnia w Hiszpanii rozpocznie się 41. Christmas Race Palamós. W regatach klas olimpijskich i przygotowawczych wystartuje 21 Polaków w klasach 470, 49er, Finn, Laser Standard i Laser Radial.

Tak duża liczba naszych reprezentantów nie dziwi – w Palamós od lat kluby organizują zgrupowania, których regaty są idealnym zwieńczeniem. Przez trzy tygodnie w tym hiszpańskim mieście, zgodnie z nową koncepcją przygotowań, trenowali m.in. członkowie naszej kadry w klasie Finn – Sebastian Kalafarski (UKŻ Wiking Toruń), Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) i Krzysztof Stromski (YC Rewa).

Oprócz nich przy Costa Brava rywalizować będą w klasie 470 Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS), Kamil Cesarski i Beniamin Waszkiewicz (Baza Mrągowo) oraz Antonina Marciniak i Weronika Janc (Baza Mrągowo/UKS Pogoria Dąbrowa Górnicza).

W klasie 49er zobaczymy Przemka Filipowicza i Jacka Nowaka (AZS AWFiS Gdańsk/AZS UWM Olsztyn) oraz Dominika Buksaka i Szymona Wierzbickiego (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Na Laserach wystąpią z kolei Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), Krzysztof Białaś (MOS SSW Iława), Jan Krasodomski (SEJK Pogoń Szczecin), Tomasz Lobert (Jacht Klub Wielkopolski Poznań), Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) i Paweł Nowicki (TKŻ Toruń) w Standardzie oraz Mikołaj Silny (SEJK Pogoń Szczecin) i Piotr Malinowski (MOS SSW Iława) w Radialu.

W Palamós ścigać się będą także inne klasy – Europa, 29er i 420. Pierwsze wyścigi odbędą się w niedzielę 18 grudnia, a regaty potrwają do czwartku 22 grudnia.

Organizatorem 41. Christmas Race Palamós jest Club de Vela Palamós i Club Nàutic Costa Brava.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie imprezy.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ