< Powrót
4
sierpnia 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Puchar Korsarza

Regaty o Puchar Korsarza 2018 rozstrzygnięte

Jacek Zieliński z załogą na jachcie „Quick Livener” wywalczył główne trofeum w tegorocznej edycji Pucharu Korsarza, rozegranej w sobotę 4 sierpnia na Zatoce Gdańskiej w rejonie Twierdzy Wisłoujście.

W regatach uczestniczyło 20 jachtów ścigających się w trzech grupach – KWR, ORC i Open. W tym roku o Puchar Korsarza – ufundowaną przez Pomorski Związek Żeglarski replikę złotego kompasu kapitańskiego,  walczyły załogi w klasyfikacji KWR. W klasie ORC wygrała załoga Stanisława Bajerskiego na jachcie „Zefirek”, a w klasyfikacji Open Zbigniew Gutkowski na jachcie „Globe”.

Regaty o Puchar Korsarza rozgrywane są od 2012 r. Zostały zorganizowane z okazji 90 lat istnienia Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku – armatora jachtu o nazwie „Korsarz”, który pod dowództwem kpt. Tadeusza Perchitki, w 1936 roku odniósł największy żeglarski regatowy sukces Polski okresu międzywojennego, wygrywając regaty przedolimpijskie w Kilonii.

Organizatorem regat był Polski Klub Morski w Gdańsku, a współorganizatorem Pomorski Związek Żeglarski.

Ostateczna klasyfikacja regat
KWR
„Quick Livener” – Jacek Zieliński – Polski Klub Morski w Gdańsku
„Duży Ptak” – Łukasz Paszko – Akademicki Klub Morski Gdańsk
„Apus” – Sławomir Nojek – niezrzeszony Gdańsk
„Jaricho”- Zbigniew Cholewa – Jacht Klub Morski Gryf z Gdyni
„Almak” – Andrzej Mielicki – Ośrodek Żeglarski Akademii Morskiej w Gdyni
„Rafin” – Piotr Cłapa – Polski Klub Morski w Gdańsku
„More” – Tomasz Szymczuk – niezrzeszony Gdańsk

ORC
„Zefirek” – Stanisław Bajerski – JKM „Gryf” Gdynia
„Zorba” – Mieczysław Trzpis – Jachtklub Stoczni Gdańskiej
„Aguilla” – Czesław Perlicki – Yacht Klub Polski Gdynia
„Pallas” – Jan Piernikarczyk – Jacht Klub Morski „Gryf” w Gdyni
„2 Easy 2” – Tomasz Makowski – KSW, Elbląg
„Quanta” – Andrzej Zieliński – JK Conrada Gdańsk
„Vataha 2” – Paweł Wilkowski – Yacht Klub Polski w Gdyni

Open
„Globe” – Zbigniew Gutkowski  – Jachtklub Stoczni Gdańskiej
„Blagodarnost 2” – Sergiej Pawlenko – Ost West Kaliningrad
„Popeye” – Jacek Narloch
„Portowiec Gdański” – Wojciech Rutkowski
„Alf” – Wojciech Chmielecki  – Sopot
„Scamp” – Maciej Gnatowski – YK Sopot

PODZIEL SIĘ OPINIĄ